Monika Földešiová Iné športy

Aj vyhratý zápas sa dá zdramatizovať

Včera podvečer sa konala dohrávka oblastnej volejbalovej súťaže žien, v ktorej nitrianske hráčky privítali súperky z Trenčína.

COP Nitra – MIKSO Trenčín 3:0 (17, 11, 25) COP Nitra – MIkso Trenčín 3:0 (16, 20, 19)

Zostava: Začková, Štibláriková, Hnátová, Čepová, Korená, Vroclaviaková, libero Sihelská (Stovičková, Michalovičová)

Lukáš Miček, tréner COP Nitra: „Dnes sme nastúpili v oslabenej zostave, pretože nám chýbali hráčky, ktoré majú reprezentačné povinnosti a začali sme s nahrávačkou Začkovou. Tá absolvovala iba dva herné tréningy, nakolko je po zranení a nemôže ešte skákať a robiť nejaké vážnejšie pochyby. Dnes sme našu hru stavali na kvalitnom servise a som rád, že dievčatá to splnili takmer nad moje očakávania. Od úvodu setov sme si urobili bodový náskok, ktorý sme uz nepustili až na tretí set v prvom zápase, kde nastúpili dve nové hráčky z lavičky a neposlúchal nás tak príjem servisu ako v prvých dvoch setoch. Preto nastali aj vlastné chyby na servise kde sme stratili nasú výhodu. Záver setu sme však zvládli lepšie my a vyhrali celý zápas. V druhom zápase nastúpila ako nahrávačka smečiarka Michalovičová, pre ktorú to bola premiera na tomto poste a zvládla ju nad moje očakávania veľmi dobre. Druhý zápas bol viac vyrovnaný, kde súper začal riskovať a miestami mu to vychádzalo. Z toho pramenili naše nevynútené chyby a rozhodovalo sa až v záveroch setov, kde dievčatá zabrali spoločne a sústredenou hrou v obrane si pripravili dobré pozície na protiútoky, v ktorých sme boli úspešní. Ďakujem dievčatám ze predvedenú hru a zvlášť sa chcem poďakovať Začkovej a Michalovičovej pre ktoré to bol netradičný zápas na inom poste.“