Marek Šebeňa Hokej

Dukla Trenčín - MsHK Garmin Žilina 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 18. Trefný (Valčák, T. Radulay), 44. a 52. Tybor (Sekeráš) - 27. Škoda (P. Barinka, Palovčík) Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Junek, M. Novák, 2320 divákov

Trenčín: Kováč – Fatyka, Gabriš, Sekeráš, Trefný, Hančák, J. Liška, M. Chovan, Kvetan – Filo, Šimíček, Dubec – T. Radulay, Valčák, Tybor – E. Hartmann, Balga, Troliga – Ružička, P. Kopecký, Lobotka Žilina: Lipovský – Škuta, Rúfus, Turoň, Nádašdi, V. Urban, M. Horák, Krčula, Ondrej – Škoda, Palovčík, P. Barinka – R. Krajči, M. Hreus, Vala – Kokavec, Koložváry, Drevenák – M. Hajnik, Valášek

Obe mužstvá sa od začiatku snažili o útočnú hru, no množstvo nepresností im bránilo v efektívnom využívaní vytvorených šancí. Hostia mali niekoľko dobrých príležitostí. V závere prvej tretiny sa však domácim podarilo súpera pritlačiť a vyťažili z toho vedúci gól v 18. min, keď Trefného delovku od modrej zastavila až sieťka žilinskej bránky. Trenčín na túto prevahu nadviazal aj v prostrednej časti, keď bol žilinský gólman v ohni striel, no paradoxne skórovali hostia. V 27. min Škoda ihneď po rozohranom buly nekompromisne vyrovnal. Tlak domácich postupne pred druhou prestávkou odoznel v kombinačných nepresnostiach a trpezliví hostia začali znova nebezpečne hrýzť, brankár Kováč však Trenčanov Zápas dostal nový dramatický náboj v 44. min, keď Sekeráš výbornou prihrávkou z uhla našiel pred bránkou Tybora a ten z bezprostrednej blízkosti poslal domácich do vedenia. Hra sa obojstranne rozprúdila, snaha Žiliny o revanš však dostala ďalšiu trhlinu v 52. min. Trenčín využil po desiatich sekundách presilovku, keď Tybor pred bránkou tečoval Sekerášovu strelu. Navyše v 57. min Valčák nevyužil trestné strieľanie, no domáci už víťazstvo vybojované proti húževnatému protivníkovi, ktorý ešte hral 102 sekundovú power play, nepustili z rúk a pripísali si do tabuľky svoje prvé body v sezóne.

František Hossa (tréner Trenčína): „Bol to pre nás po troch prehrách veľmi náročný zápas, v ktorom sme už konečne chceli bodovať. Úvod bol z našej strany príliš rozpačitý, prvý strelený gól nás však upokojil. Zdravo sa nasrdil Ľubo Sekeráš, ktorý vlastne celý zápas v spolupráci s mladým Tyborom rozhodol. Výrazne nás podržal aj brankár Kováč, z ktorého sršala istota a tá prešla na celý kolektív.“ Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „V prvých pätnástich minútach zápasu sme mali jednoznačnú prevahu, nevyužili sme však množstvo šancí. Strácame body najmä pre to, že nedávame góly a naopak inkasujeme ich po hrubých individuálnych chybách. Stáva sa nám to už opakovane a to si profesionálni hráči nemôžu dovoliť. Budeme musieť pristúpiť k trestom.“