Marek Pindeš Hokej

Hokej: Dukla prehrala s Banskou Bystricou až po nájazdoch

V 7. kole Slovnaft extraligy hostila Dukly Trenčín súpera z Banskej Bystrice.

Dukla Trenčín – HC'05 Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1) Góly: **19. Sekeráš (Valčák, V. Kováč), 37. Michel Miklík (Paroulek) – 9. Jánoš (Paľov), 38. Bulík (Pardavý, Tománek), rozhodujúci sam. nájazd premenil M. Hlinka Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Horínek, M. Orolin, 2710 divákov ** Trenčín: **Kováč – Fatyka, Gabriš, Sekeráš, Trefný, Lintner, Hruška, Hančák, Kvetan – Filo, Šimíček, Dubec – T. Radulay, Valčák, Tybor – Michel Miklík, E. Hartmann ml., Paroulek – Ružička, O. Ďuriš, Troliga **Banská Bystrica: I. Petrík – Bauer, Kolba, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena – Pardavý, Bulík, Tománek – Surový, Miroslav Hlinka, V. Országh – Jánoš, Ľ. Sabol, Paľov – Ižvolt, Češík, Drotár.

Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný. Ako prví sa ujali vedenia hostia v 9. minúte, keď sa strelou z pomedzi presadil Jánoš. Domácim sa podarilo vyrovnať na konci prvej časti hry. V presilovej hre o dvoch hráčov sa presadil ukážkovým blafákom Ľubomír Sekeráš. V úvode druhej tretiny zazvonila po strele Paľova horná žŕdka domácej bránky. Druhého gólu sa Trenčania dočkali v 37. minúte, keď domáci Miklík na dvakrát prekonal Petríka v bráne Dukly. Banskobystrická odpoveď nenechala na seba dlho čakať. Už o 18. sekúnd neskôr vyrovnal na 2:2 po Pardavého prihrávke Bulík. Úvod tretej tretiny poznačili vylúčenia no ani jeden s tímov nedokázal početnú výhodu zužitkovať. V 53. minúte nastrelil Radulay hornú žŕdku Petríkovej brány. Zápas v riadnom hracom čase skončil nerozhodne a muselo nasledovať predĺženie. V ňom mali domáci výhodu presilovej hry štyroch proti trom. Velkú príležitosť rozhodnúť mal Tybor ,ale minul prázdnu bránku a následne trafil do žrde. O výsledku rozhodli až samostatné nájazdy, kde o víťazstve hostí rozhodol Miroslav Hlinka.