Marek Pindeš Hokej

Hokej: Dukla vyšla na Spiši naprázdno

Hokejisti Dukly Trenčín cestovali v 8. kole Slovenskej Slovnaft extraligy do Spišskej Novej Vsi.

HK Spišská Nová Ves – Dukla Trenčín 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) ** **Góly: 19. L. Jurík (Macejka, Čintala), 20. M. Školiak (Smotrila, S. Pavličko), 27. Holečko (S. Pavličko, Smotrila), 57. Jurík (z trestného strieľania) – 48. Valčák (Hruška, Miklík), 56. Šimíček (Tomík) Vylúčení: 9:10 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – M. Korba, Smrek, 3964 divákov

Spišská Nová Ves: Polc – M. Školiak, Harabin, Ďaloga, Čintala, Petruk, Gurčík – Holečko, S. Pavličko, Smotrila – Saluga, L. Jurík, Macejka – Vartovník, Hamrák, Prokop – Lemešáni, Heizer, Hübler Trenčín: Kováč – Hruška, Lintner, Trefný, Sekeráš, Gabriš, Fatyka, Kvetan, Hančák – Dubec, Šimíček, Tomík – Tybor, Valčák, T. Radulay – Paroulek, E. Hartmann ml., Miklík – Troliga, O. Ďuriš, Filo

Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný. Prvá tretina sa niesla v znamení nedovolených zákrokov. Dukla však 8. minutovú prevahu o jedného hráča v poli, Spišiakov držal nad vodou brankár Polc. Nedokázali ho prekonať Sekeráš ani Miklík a v sieti neskončili ani strely Gábriša či Fila. Čo sa nepodarilo hosťom z Trenčína, vyšlo domácim hráčom. V 19. minúte využil početnú výhodu východniarov Jurík a otvoril tak skóre stretnutia. O minútu neskôr hrali Trenčania len v trojici a 5 sekúnd pred klaksónom zvyšoval na 2:0 tvrdou strelou Michal Školiak. V podobnom trende nastúpili domáci aj do druhej tretiny. Kováč v bráne Trenčína si však poradil so strelami Harabina aj Čintalu. V 27. minúte viedli domáci už 3:0, keď sa opäť v početnej výhode presadil Peter Holečko. Trenčania nenašli na Polca recept ani do druhej prestávky, brankár Spišiakov zneškodnil najprv šancu Lubomíra Sekeráša a následne si poradil aj s Tyborom. V tretej tretine dokázali “Vojaci“ predsalen skórovať. V 48. minúte sa presadil Valčák a v 56. minúte na 2:3 znižoval po Tomíkovej prihrávke Roman Šimíček. Všetky nádeje na bodový zisk Trenčína zmazal tri minúty pred koncom gólom z trestného strieľania Lukáš Jurík. Spišiaci tak porazili Duklu Trenčín pomerom 4:2.