Marek Pindeš Hokej

Hokej: Trenčania prehrali so Slovanom až na nájazdy

Hokejisti Dukly Trenčín odohrali stretnutie 12. kola Slovnaft extraligy na ružinovskom ľade. Ich súperom bol Slovan Bratislava.

**HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0) ** **Góly: **33. Lipiansky (Lažo, Tesařík), rozhodujúci sam. nájazd Lipiansky – 22. Paroulek (Michel Miklík, Valčák) Vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Višňovský – M. Junek, Šefčík, 3035 divákov

Slovan Bratislava: **Rybár – Sersen, Bohunický, Tesařík, Čajkovský, Štajnoch, Turunen – Kuľha, Hujsa, Demel – Lažo, Lipiansky, Vaic – Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna – D. Skokan, O. Rusnák, V. Nemec **Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, Trefný, Hančák, Hruška, Fatyka, Gábriš, Jarábek, Kvetan – Michel Miklík, Valčák, Paroulek – Tomík, Šimíček, Dubec – T. Radulay, Róbert Petrovický, Tybor – Filo, E. Hartmann ml., Balga

Od úvodu sa hral v bratislavskom Ružinove svižný hokej. Oba tímy si vypracovali niekoľko šancí na skórovanie a to najmä v presilových hrách. Svoje tímy však podržali brankári. Domácu bránu hájil Pavol Rybár a v bráne hostí nastúpil Vladimír Kováč. Hostia sa mohli ujať vedenia v 10. minúte, ale gólman Slovana nájazd dvojice Valčák – Paroubek zlikvidoval. Na opačnej strane v brejku zaváhal Ján Lipiansky, do šatní sa tak išlo za stavu 0:0. Do druhej tretiny nastúpili Trenčania aktívne čo korunoval v 22.minúte gólom Paroubek. Domáci vyrovnali v 33. minúte gólom Lipianskeho v momente, keď potrestaný Trenčan Radulay práve skočil na ľadovú plochu. V úvode tretej tretiny mohol po Tasaříkovej chybe skórovať Šimíček, ale nezakončil presne. Rovnako pochodil o minútu neskôr pred Rybárom aj hosťujúci Miklík. Gól nepridal ani Róbert Tomík po Sersenovom zaváhaní a následne Trenčania nevyužili vylúčenie Nedorosta. Keďže gól nepadol ani v predĺžení, rozhodnúť museli až samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší domáci Slovanisti, keď rozhodujúci nájazd premenil Ján Lipiansky. Trenčín si tak odváža z hlavného mesta bod za remízu v riadnom hracom čase.