Lenka Merava Hokej

Hokej: Východ vs. západ

Trenčín privítal na domácej pôde majstra z Košíc.

Zápas začal akciou Košíc. Počas celého stretnutia aj po rýchlom začiatku sa presadzovali Trenčania. Okrem pár pekných a ohrozujúcich akcií Košice výkonnostne nestačili na Duklu Trenčín. Košice si v 4:18 vyslúžili prvé vylúčenie a na trestnú lavicu si išiel oddýchnuť Čada. V 5:21 sa Dukla ujala vedenia,Trefný strelil prvý gól zápasu a tým poslal žltočervených do vedenia. Tento gól bol zásluhou využitej presilovej hry. Vďaka chybnej rozohrávke Dukly Trenčín sa Košice rýchlym tempom presunuli do útočnej tretiny kde tým Dukly podržal brankár Kováč. V 11:20 sa na tresnú lavicu odobral hráč Dukly Trenčín (37 Tvrdoň). Krásna akcia Košíc ktorá sa zrodila po neúspešnom vyhodení puku z tretiny Dukly nás skoro pripravila o vedenie v zápase. Presilovka Košíc skončila neúspechom keďže pozorný Vlado Kováč podržal tým aj teraz. Počas 14. minúty zápasu sme videli ďalšie vylúčenie na strane Košíc. V 17. minúte zápasu mala Dukla veľké šance ktoré Jánoš, Tvrdoň či Gašparovič nevyužili. Počas predposlednej minúty prvej tretiny bol vylúčený hráč (s číslom 77 Huba) Na začiatku druhej tretiny sa hráči Trenčína nenašli pred Košickou bránkou a tak nevyužili šance. Ján Pardavý sa vyznamenal dvoma gólmi, jedným v 24. minúte a druhým o necelé 3 minúty. Zbytok zápasu sa niesol v duchu víťazstva Dukly. Samozrejme Vlado Kováč sa vyznamenal vynikajúcimi zákrokmi a mal čisté konto. Počas druhej tretiny sme videli v podstate čistý hokej až na jedno vylúčenie na Trenčianskej strane v 35. minúte, na lavicu hanby sa odobral hráč s číslom 69 Ružička. Tretia tretina priniesla zopár zaujímavých momentov, ktoré sa začali až v 45 minúte, Košice dávajú gól po krásnej akcii hráč Vorela. Stav sa znížil na 3:1 Pre Duklu Trenčín. V 16 minúte vylúčenie hráča (s číslom 31 Koložváry). Počas poslednej minúty zápasu sa hráč Dukly Trenčín (38, Gašparovič) upravuje skóre na 4:1. Počas zápasu sa na Zimnom štadióne v Trenčíne nachádzalo 2330 divákov, ktorí nemali prečo ľutovať že sa dostavili na tento akciami preplnený zápas. Ako bolo už spomínané Vladimír Kováč bol hviezdou tohto zápasu po skvelých zákrokoch pustil za svoj chrbát iba jeden gól.