Lenka Merava Hokej

SVK U18-BLR U18 3:2 až po nájazdoch

Turnaj štyroch krajín sa začal včera v Trnave. Stretli sa na ňom mužstvá Bieloruska, Slovenska, Nemecka a Dánska. Prvý deň turnaja na seba narazili mladí hokejisti Slovenska a Bieloruska.

Prvý deň turnaja na seba narazili mladí hokejisti Slovenska a Bieloruska. Jednou vetou zhodnotené: Takýto zápas sa „MUSÍ“ vyhrať v riadnom hracom čase. Preto si myslím že sme skôr bod stratili ako dva získali. Zápas začal veľmi rýchlym gólom v sieti Rybára. Prvý dotyk s pukom Klingu znamenal jeho vylúčenie v sedemnástej sekunde zápasu. Vhadzovanie po pravici gólmana, strela z uhlu a gól Kolenčukova. Rybár si siahol prvý krát na puk, keď ho lovil zo siete v 28 sekunde zápasu. Celá prvá tretina bola poznamenaná miernou nervozitou a obrannou stratégiou oboch tímov. Nevideli sme v nej pekné rýchle hokejové akcie končiace tvrdou streľbou, ale pozorné bránenie a zblokované strely. Aktívnejší boli predsa len naši hráči, ktorí prestrieľali súpera 16–7 ale vyťažili len vyrovnanie. Počas presilovky sa presadil po desiatich sekundách opakovanou strelou z pozície ľavého beka Karol Korím, tvrdou krížnou strelou ponad betón prekonal výborne chytajúceho Jana Šelepneva. Druhá tretina bola celá v jasnej réžii mladých Slovákov, avšak viac ako jeden gól z množstva čistých príležitostí nevyťažili. V 23 minúte zahodili aj presilovku 5–3 keď v nej nechali vyniknúť súperovho gólmana. Počas tretiny zasypali bieloruskú bránku šestnástimi strelami, kým Rybár riešil len štyri. Šance ako mali Hudec, Podsedlý, Mráz Fujerík či Korím sa jednoducho premieňať musia. Všetci menovaní sa ocitli v loženkách sami zoči voči výborne chytajúcemu Šelepnevovi a buď netrafili bránku alebo ich gólman bravúrne vychytal. Z veľkej prevahy sme vyťažili jediný gól, ktorý tak isto v presilovke strelil pohotovo ťahom do vinkla nad lapačku Denis Hudec z pravého kruhu. Slováci hýrili aktivitou kombinovali presne a rýchlo, ale koncovka bola žalostná. Doplatili na to hneď na začiatku tretej časti, keď už v 48 sekunde prekonal Rybára v páde opäť Kolenčukov. Po inkasovanom góle sa chvíľu zdalo že súper naberie druhý dych. Domáci však nedovolili Bielorusom skoro nič a znova ich prestrieľali 10–5, avšak víťazný gól sa im v riadnom hracom čase nepodarilo dať. Predĺženie neprinieslo rozhodnutie a tak museli všetko vyriešiť nájazdy. V nich Rybár vychytal oboch súperov, z našich sa presadil v prvom nájazde Bruno Mráz víťazným gólom a v treťom Denis Hudec, ktorý rozhodol, že hostia už svoj posledný absolvovať nemuseli. Zápas v ktorom majú hráči dve tretiny prevahu a vytvoria si množstvo dobrých gólových príležitostí by sa nemal končiť remízou. Hráči neboli pod tlakom obrancov a aj tak nedokázali dať viac ako dva góly. Pri hre päť na päť sme nedokázali prekonať súperovho brankára ani raz. Za najlepších hráčov boli vyhlásení gólman hostí Šelepnev a za domácich útočník Denis Hudec. Mne sa ešte páčili z domáceho tímu Korým, Fujerík a Mikuš. Z hostí dvojgólový Kolenčukov. Vylúčenia 6/8, strely 44/16, využitie presiloviek 2/1

Zostavy: Slovensko: Rybár – Luža, P. Bezuška, Bagin, Tóth, Nechala, Mezovský, Kováč, Korim – Vaško, D. Fujerík, Klinga ml. – B. Rapáč, T. Mikúš, D. Hudec – Podsedlý, Krištof, Mráz – Dolník, Bíreš, Lamper. Bielorusko: Shelepnev (Bobariko) – Kazarevich, Prus, Kravchenko, Ustinov, Filippov, Zhukovski, Znakharenko, Zozon – Kolenchukov, Anikin, Leonenko – Zavinovski, Samokhin, Dunayev – Goncharov, Minkerich, Kachan – Zemliankin, Khvesiuk, Pechur. Rozhodcovia: M. Gašparík, D. Konc – Mi. Novák, Bundil.
V prvom zápase zvíťazilo na nájazdy Nemecko nad Dánskom taktiež 3:2 [11. 11. 2010 22:17:47] simon22224: góly: [11. 11. 2010 22:17:52] simon22224: 1 00:28 BLR18 0:1 9 Roman Kolenchukov (15 Pavel Kazakevich , 17 Mikhail Prus) PP1 1 17:59 SVK18 1:1 7 Karol Korím (15 Branislav Rapáč) PP1 2 39:09 SVK18 2:1 22 Denis Hudec (25 Tomáš Mikúš) PP1 3 40:48 BLR18 2:2 9 Roman Kolenchukov (8 Roman Anikin, 17 Mikhail Prus) EQ 4 — SVK18 3:2 23 Bruno Mráz GWS