Marek Šebeňa Hokej

Trenčín bez problémov zdolal Žilinu

Zápasu chýbalo vyššie tempo, hra bola väčšinou nesúrodá a plná nepresností. Napriek tomu agilnejší domáci už do polovice stretnutia dokázali prakticky rozhodnúť o jeho víťazovi. Trenčín otvoril skóre v 7. min, keď obranca Hruška v úlohe falošného úto

Na začiatku druhej tretiny domáci v rozpätí necelých šiestich minút skórovali trikrát a vybudovali si bezpečný náskok. V 23. min zostali sami pred súperovým brankárom Ďuriš s Gašparovičom a druhý menovaný nezaváhal. Ďalšie dva góly dali Trenčania opakovanými strelami po neprehľadných situáciách pred žilinskou bránkou. V 32. min hosťujúci Hreus individuálnou akciou zužitkoval presilovku, no prevahu si na hokejkách naďalej udržiavali domáci, pretože Žiline chýbal dôraz a herná istota.

V záverečnej časti sa už len dohrávalo, šance hostí sa neujali a domáci bez väčších ťažkostí ustrážili svoje zaslúžené víťazstvo. Hlasy: Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Tento prakticky šesťbodový zápas, navyše na domácom klzisku, sme nutne potrebovali vyhrať. Podarilo sa nám to aj preto, že sme boli po celý čas aktívnejší a naše víťazstvo sme mohli ešte aj prikrášliť. V tretej tretine mal síce súper šance, ale náš náskok sme dokázali ubrániť, takže za peknú hru môžem pochváliť celé naše mužstvo.“

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „V úvodnej tretine sa hral obojstranne veľmi dobrý, rýchly a kombinačný hokej. V prostrednej tretine sme však prakticky prestali hrať, nedodržiavali sme náš herný systém a veľmi málo sme strieľali na súperovu bránku. Navyše sme urobili chyby, ktoré domáci dokázali využiť a hoci sme sa v tretej tretine ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, Trenčín víťazstvo dokázal ubrániť a musím povedať, že vyhral zaslúžene.“

Dukla Trenčín – MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (1:0, 3:1, 0:0) Gól: 7. M. Hruška (T. Melichárek, Ölvecký), 23. Gašparovič (O. Ďuriš, M. Filo), 28. T. Melichárek (Pardavý, Ölvecký), 29. O. Ďuriš (Gašparovič, Koložváry) – 32. Hreus (V. Nemec, Dlouhý) Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Smrek, Kalina, 2180 divákov

Interview s bývalým trénerom Dukly Trenčín Jaroslavom Walterom

„Som tu po dlhej dobe.V poslednom čase sa Dukle Trenčín veľmi nedarí. To bude dané asi kádrom, podľa toho akých hráčov môže alebo nemôže si klub kúpiť . V každom prípade si myslím, že na to aký majú káder, by to malo byť vyššie ako teraz.“

V čom vidíte najväčší problém, čo by Dukle pomohlo? Pokiaľ by získali silného sponzora, mali by možnosť mužstvo dobudovať . To je najväčší problémv Trenčíne.

Ak sa pozrieme na prvú tretinu a druhú tretinu? Malo to slušnú úroveň. Trenčín má zaslúžený stav taký,aký je. **Prihrávky? ** Prihrávka je základ hry, to že puk ujde nie je chyba prihrávky, to je chyba dotyčného ,ktorý puk stratí,obranca.

Ak by ste boli opätovne trénerom, čo by ste zmenili? Dušan je človek na svojom mieste a nič by som nemenil, ale vybudoval by som silnejší tím. Ako? Na to potrebujete peniaze. Mrzí ma, že v minulosti, kedy v doraste z Trenčína vyskakovali dvaja traja hráči do mužstva sa to za posledné roky nedeje a tam je veľký problém. Trenčín si vychovával hráčov a posledné roky nič. Vtedy mali chlapci cez klub mládeže všetko platené, dneska môžu hrať len synkovia bohatých rodičov,bohatého dedka, ale z nich sa stanú len výnimočne výborní športovci.Chu­dobní,hladoví chlapci, tým ale mama nemôže kúpiť korčule za18 tisíc, v tom je chyba. Prečo naši chlapci sa vracajú málokedy hrať do materského klubu? Prečo by hral Hossa za desať tisíc, keď tam má 7,5 milióna, to je jasné.