Lenka Merava Hokej

Trenčín nestačil na Košice

V Trenčíne sa dnes uskutočnil zápas medzi domácou Duklou Trenčín a hosťujúcimi HC Košice. Zápas sledovalo 3890 divákov.

V úvode zápasu začali Košice aktívne, v prvej minúte nebezpečne ohrozil domácu bránku Dukly Trenčín Jenčík, no brankár Hiadlovský mu jeho pokus vykryl. Za okamih na druhej strane nebezpečne vystrelil Koložváry, brankár hostí Hudáček na okamih nevedel, kde má puk, no Koložváry šancu nevyužil. V tretej minúte prvej tretiny sa vylučovalo na strane Dukly Trenčín, na trestnú lavicu si sadol Turoň, no Košice svoju prvú presilovú hru nevyužili. V 12. minúte sa sám, po chybe obrancu Dukly Trenčín, ocitol pred brankárom Hiadlovským Andrašovský, no dobrú šancu na skórovanie nevyužil. V 14. minúte zápasu sa rútil na hosťujúcu bránku osamotený Tybor, Grman zatiahol za záchrannú brzdu a Trenčín mal možnosť prvej presilovej hry svojho tímu. Dukla svojho protivníka dlho tlačila. Možnosť, ale nevyužila. V 17. minúte prvej tretiny sa Košice dostali do prečíslenia 2 na 1, Gron efektne našiel na druhej strane nabiehajúceho Pašeka a nemýlil sa – 0:1 pre Košice. V 21. minúte sa Trenčania znovu dostali do výhody presilovej hry, ktorú po minúte a šiestich sekundách využili na vyrovnanie. Postaral sa oň Olvecký, ktorý skvele využil nahrávku od Melichárka – 1:1. V 23. minúte sa po chybe trenčianského obrancu dostali do protiútoku Košičania a Hiadlovský ich efektne vychytal. V 29. minúte mali možnosť samostatného nájazdu Košice, brankár domácich nezaváhal a ukázal svoje kvality. V 32. minúte sa skóre menilo, keď od pravého mantinelu vystrelil na bránu Grman a puk sa na prekvapenie dostal do brány – 1:2 pre Košice. V 34. minúte sa skóre opäť menilo, keď Kristek ideálne našiel pred bránou osamoteného Tomíka, ktorí zvýšili náskok Košíc na 1:3. V 35. minúte sa na trestnej lavici ocitol za podrazenie Hruška a hosťujúci Miklík potrestal Duklu ďalším gólom do jej siete – 1:4 pre Košice. Do tretej tretiny vstúpila Dukla s jednou zmenou v zostave, keď Hiadlovského vystriedal v bráne Kováč. V 49. minúte zápasu si puk prevzal Hruška, efektne sa zbavil dvoch protihráčov. Brankár v drese Košíc predviedol svoj najkrajší zákrok v zápase. V 56. minúte po pravej strane nádherne unikol Olvecký, prihral na ľavú stranu Melichárkovi, ktorý sa nemýlil a znížil náskok Košíc na 2:4. V zápase sa už nič neudialo, a tak si tri body domov zaslúžene vezú Košice.

text: Erik Juríček foto: Erik Juríček, kexo