František Varga Hokej

Trenčín odchádza z Košíc bez bodu

Po prvej tretine to s Košicami nevyzeralo vôbec dobre, no v poslednej tretine ovládli ľad a súpera doslova roztrhali.

HC Košice – Dukla Trenčín 6:2 (0:1, 1:1, 5:0) Góly: 38. M. Šterbák (Jenčík), 48. Jenčík (P. Bartoš, J. Homer), 51. Vorel (Kristek, S. Gron), 53. S. Gron (Deyl, Tomík), 59. S. Gron (Michel Miklík), 60. J. Tabaček (S. Gron, Tomík) – 1. T. Melichárek (Pardavý, Ölvecký), 36. Pardavý (Ölvecký) Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: M. Filo (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Tornay, Smrek, 5339 divákov

Košice: T. Halász – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Slimák, Huba – Michel Miklík, S. Gron, Vorel – Tomík, Jenčík, P. Bartoš – Marcel Haščák, Kristek, Andrašovský – Hričina, Martin Frolík, D. Pašek Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, Hruška, Bolf, Martin Chovan, Turoň, S. Tomko – Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek – Tybor, O. Ďuriš, M. Filo – Gašparovič, P. Kopecký, Koložváry – L. Ružička, Jánoš, Paroulek

Iba tridsať sekúnd potrebovala Dukla na to, aby sa v Košiciach dostala do vedenia. Po strele Pardavého zblízka dorážal Melichárek – 0:1. Ešte v 1. min mohol vyrovnať S. Gron. Ten istý hráč sa v presilovke dostal až pred Kováča, ale puk mu utiekol. Košičania potom nevyužili 32-sekundovú presilovku piatich proti trom. So strelou Šterbáka si Kováč poradil. V 10. min našiel Pašek len dobre postaveného Kováča a trenčiansky brankár zlikvidoval aj pokus Michela Miklíka.

V 23. min v presilovke Kováč vyrazil nepríjemnú strelu Miklíka. Tabaček to skúšal spoza obrancu, ale brankár hostí pôsobil istým dojmom. Košičania potom premrhali dvojminútovú presilovku piatich proti trom. Tomík a ani Bartoš nedostali puk do bránky hostí. V 36. min sa Pardavý ocitol sám pred Halászom a chladnokrvne zakončil – 0:2. Trenčín sa vzápätí dostal do prečíslenia troch proti jednému, ale Tybor minul domácu bránku. Kontaktný gól Košíc bol kuriózny. Šterbák vypálil zo stredu ihriska a Kováč sa musel červenať. Tesne pred druhou prestávkou bol Kopecký pred Halászom osamotený, ale ten svoj tím podržal.

Domáci hokejisti v tretej tretine dokonale otočili nepriaznivý stav. V 48. min trafil Jenčík v presilovke vo vzduchu strelu Homera a bolo vyrovnané. Pri ďalšej početnej výhode v 51. min dorážal puk do trenčianskej bránky Vorel. V 53. min zvyšoval na 4:2 S. Gron gólom do prázdnej bránky po peknej prihrávke Deyla. Piaty gól pridal opäť S. Gron, ktorý spoza bránky nahodil zadovkou puk na brankára Kováča, a ten si ho vrazil za chrbát. Na konečných 6:2 upravil osem sekúnd pred koncom stretnutia obranca J. Tabaček.

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): „Zápas sme nezačali dobre. Hneď v prvom striedaní sme inkasovali gól, čo nás aj rozhodilo. Mali sme potom šance, ale nevyužili sme presilovku piatich proti trom. Našťastie, ešte v druhej tretine sme dali kontaktný gól a vrátili sa do stretnutia. Do tretej tretiny sme nastúpili ako vymenení, hrali sme dobre, vytvárali sme si šance, súpera dostali pod tlak, z čoho rezultovali fauly. Teší nás, že sme využili tri presilovky.“ Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Nezaslúžili sme si odísť z Košíc bez bodu. Spravili sme síce chybičky, ktoré by sa nemali stávať, ale aj tak chcem mužstvo pochváliť.“