Marek Šebeňa Hokej

Vysoké víťazstvo Žiliny nad Trenčínom

Od úvodných minút sa hralo vyrovnané stretnutie, ani jedno mužstvo si v prvej desaťminútovke nevypracovali gólové šance.

MsHK Garmin Žilina – Dukla Trenčín 6:1 (1:0, 2:0, 3:1) Góly: 17. Vala (Škoda, Liščák), 28. Drevenák (Hreus, M. Kokavec), 37. P. Barinka (R. Krajči, Palovčík), 49. Drevenák (Liščák), 56. Hájnik (Koložváry), 60. Hreus (M. Kokavec) – 47. Paroulek (R. Tomík, Sekeráš) Vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše: R. Krajči (Žilina) na 10 min za nešportové správanie sa – Troliga na 10 min za napadnutie hlavy a krku, Hruška (obaja Trenčín) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Korba, Smrek, 876 divákov

Zostavy: Žilina: Lipovský – Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Bobček, Turoň, V. Urban, Kolarz – Liščák, Vala, Škoda – P. Barinka, Palovčík, R. Krajči – M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák – Koložváry, Pleva, Hájnik Trenčín: Kováč – Trefný, Sekeráš, Hruška, Martin Chovan, Gábriš, Fatyka, Jarábek – Tybor, Valčák, R. Tomík – Paroulek, Dubec, Michel Miklík – Troliga, E. Hartman, T. Radulay – Balga, O. Ďuriš, Ružička

V 12. minúte Hriňova strela mohla znamenať úvodný presný zásah domácich, ale ten prišiel až v 17. minúte. Z ľavej strany ho po chybe trenčianskej obrany dal výborným príklepom Petra Vala. Aj druhá tretina bola viacmenej vyrovnaná, ale gólovo sa presadili iba Žilinčania. Najprv v 28. minúte Drevenák po prihrávke Hreusa a v 37. minúte bol úspešný Barinka, ktorý po peknej kombinácii poslal zrazený puk za chrbát brankára Kováča. V záverečnej tretine Dukla znížila v 47. minúte po akcii Tomíka s Paroulkom na 1:3, ale Žilinčania odpovedali o necelé tri minúty, keď následne po akcii Trenčína Drevenák využil rýchly protiútok a zvýšil na 4:1. V 56. min si svoj premiérový gól v sezóne strelil Žilinčan Martin Hájnik a 44 sekúnd pred koncom zatĺkol posledný klinec do trenčianskej rakvy Michal Hreus.

Hlasy: Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Prvá tretina bola vyrovnaná, ale úrovňou skôr priemerná. Ustáli sme oslabenie o dvoch hráčov, čo nás povzbudilo. Som rád, že sa nám podarilo v zápase streliť viac ako dva góly – dali sme ich šesť a pripísali sme si tri veľmi dôležité body.“ Jozef Daňo (asistent trénera Dukly Trenčín): „Pred začiatkom zápasu sme si povedali, že budeme strážiť stredné pásmo. V 17. min sme však urobili chybu, dostali sme gól, následne sme nevyužili početnú výhodu 5 proti 3. Možno keby sme vtedy vyrovnali, bolo by to o niečom inom. Nevyužitá výhoda o dvoch hráčov sa vzápätí prejavila na psychike hráčov, inkasovali sme druhý, tretí a štvrtý gól. Potom už nebolo čo riešiť.“