Futbal Video

AS Trenčín je jednou nohou v druhej lige: Ešte sa však nevzdáva, VIDEO a FOTO

V prvom barážovom zápase prehrali futbalisti Trenčína o dva góly. Podľa trénera Galáda sme však iba v polovici cesty…

Futbalisti FK Poprad zvíťazili v utorok v prvom barážovom zápase o Fortuna ligu nad AS Trenčín 2:0. O góly druholigistu sa postarali Adam Pajer a Stanislav Šesták. Odvetný duel je na programe v sobotu 1. júna v Žiline (17.00 h).

Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal, spokojnejší však po ňom boli domáci. Tí išli do vedenia v 10. minúte, keď sa po centri do šestnástky hostí dostal k lopte Pajer a zblízka otvoril skóre – 1:0. Popradčania mohli svoj náskok zvýšiť po polhodine hry, Luberdova hlavička po Kukoľovom centri však skončila iba na hornej žŕdke Šemrincovej bránky.

Domáci pridali druhý gól v 58. minúte, keď Horváth posunul loptu Šestákovi, ktorý z hranice šestnástky prestrelil Šemrinca – 2:0. Dvojgólový náskok Popradčanov upokojil, k videniu však bolo viacero ostrejších zákrokov na oboch stranách a aj sedem žltých kariet. Hostia sa snažili o kontaktný gól najmä nakopávanými loptami, ale defenzíva domácich im veľa nedovolila. Trenčania najmä v závere zrýchlili hru, ku gólovému efektu to však neviedlo.

Hlasy trénerov:

Marek Petruš, tréner FK Poprad: „Jednu bitku sme vyhrali, ale vojnu ešte nie. Prvý polčas dvojzápasu nám vyšiel tak, ako sme si predstavovali. Hráčov odmenil aj potlesk divákov, ktorí ich odprevadil do kabín. Teraz musí nasledovať plná koncentrácia na druhý zápas. Verím, že v ňom budeme ešte lepší ako dnes. Baráž rovná sa pohár, doma sme neinkasovali, som spokojný s výbornou defenzívou celého mužstva.“

Ivan Galád, tréner AS Trenčín: „Domáci vyhrali zaslúžene, hrali pekný futbal, ale ešte sme iba v polovici cesty. Čaká nás zápas, na ktorý sa pripravíme a pokúsime sa otočiť vývoj baráže.“

1. zápas baráže o Fortuna ligu: FK Poprad – AS Trenčín 2:0 (1:0)
Góly: 11. Pajer, 58. Šesták. Rozhodovali: Očenáš – Vorel, Tomčík, ŽK: Gallovič, Acosta, Zekucia – Slávik, Šulek, Zubairu, Masovič, 2310 divákov.
FK Poprad: Knurovský – Maslo, Luberda, Horváth, Zekucia – Kukoľ, Gallovič, Pajer, Zošák – Acosta (90. Streňo), Šesták (69. Slebodník)
AS Trenčín: Šemrinec – Slávik, Kleščík, Šulek, Skovajsa – Masovič (78. Ubbink) – Zubairu, Corryn – Petráš (46. Roguljič), Umeh (24. Bukari), Sleegers

FK Poprad - AS Trenčín 2:0