Aktualizované Futbal

AS Trenčín sa bez Vrevena odviazal: Najvyššia výhra v sezóne!

Futbalisti AS Trenčín vyhrali v sobotnom zápase 7. kola Fortuna ligy v skupine o titul nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0.

Ilustračný obrázok k článku AS Trenčín sa bez Vrevena odviazal: Najvyššia výhra v sezóne!
8
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Trenčania vstúpili do zápasu aktívne. Už v 3. minúte mali výhodu priameho kopu. Z 23 metrov technicky vystrelil kapitán El Mahdioui a lopta preletela tesne vedľa pravej tyče Chovanovej brány. V 14. minúte predviedli domáci hráči rýchlu kontru. V prečíslení sa do zakončenia dostal v pokutovom území Gaži, bol však v záklone a nedokázal loptu poslať do siete. O dve minúty ušiel obrane Kadák. Loptu v zakončení už iba dočahoval špičkou kopačky a tá skončila mimo brány. Následne sa osmelili aj hostia, no do vážnejšej príležitosti sa nedostali.

V 28. minúte kopol rohový kop Kadák do húštiny tiel a lopta prepadla za Chovanov chrbát.

Prakticky okamžite mohol Kadák navýšiť vedenie Trenčanov. Uvoľnil sa, ale gólman hostí bol na mieste. Desať minút pred polčasom spadol po súboji Sloboda, no píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá.

Druhý polčas

Domácim vyšiel aj vstup do druhého polčasu. V 49. minúte centroval Ghali. Lopta sa odrazila od žrde a zapadla za Chovanov chrbát. Aktivita na kopačkách Trenčanov bola aj naďalej. Často sa však stratili vo vlastných kľučkách. V 55. minúte sa presadil Ghali. Loptu si vymenil so Zubairuom, ktorý však z vnútra pokutového územia nedokázal zakončiť razantne. V 64. minúte mali hostia na dosah kontaktný gól. Po rohovom kope zostal na päťke voľný Balaj, no Kukučka reflexívne zachránil pri jeho hlavičke.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V záverečnej tretine zápasu sa hral otvorený zápas, chýbalo však presnejšie zakončenie. V 84. minúte nešťastne usmernil Yem loptu na Vujica, ktorý sa mohol Kukučku opýtať, kam to chce. Domáci gólman však opäť bravúrne zachránil. Na opačnej strane uzavrel skóre Ghali, keď využil brejkovú situáciu a povedľa Chovana pridal na 3:0.

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0 (1:0)

Góly: 49. a 86. Ghali, 27. Kadák. Rozhodovali: Micheľ – Košecký Kmec, ŽK: Yem, Križan – Čögley

Trenčín: Kukučka – Yem, Šulek, Križan, Pirinen – Kadák (82. Corryn), El Mahdioui, Zubairu – Gaži (70. Lavrinčík), Ikoba (88. Čatakovič), Ghali (88. Tučný)
ViOn: Chovan – Čögley, Moško, Chren, Kyziridis (68. Vujič) – Tóth (46. Orávik), Sloboda (90. Haspra) – Hrnčár (89. Mihálik), Grozdanovski, Šmatlák (72. Ďubek) – Balaj

Hlasy trénerov

Juraj Ančic, tréner Trenčína: „Od prvej minúty sme do zápasu vstúpili veľmi dobre. Vysoko sme napádali súpera. Boli sme nebezpeční z krídelných priestorov. Ukázali sme ochotu byť neustále v ponuke. Prišiel vedúci gól a diktovali sme tempo hry. V závere sme sa nevyhli hluchšej pasáži, no dokázali sme sa vrátiť do zápasu. Naše víťazstvo bolo zaslúžené.“

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: „Nemôžeme byť spokojní s výkonom. Ako klub sme niečo doterajšími výsledkami dosiahli, ale chceme viac.“