Dukla dobyla maďarský ľad: Gólový apetít mala hlavne v druhej tretine

Hokejisti Trenčína zvíťazili na ľade Miškovca 7:3. Hostia rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Maďarský tím utrpel piatu prehru za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Dukla dobyla maďarský ľad: Gólový apetít mala hlavne v druhej tretine
Zdroj: Rastislav Búgel

Už po necelých dvoch minútach mali domáci výhodu presilovej hry po vylúčení Bezúcha. Nevytvorili si však prakticky žiadne šance a po návrate trenčianskeho útočníka mohli inkasovať. Bezúch v prečíslení zvolil zakončenie a Adorján si na dvakrát poradil. Dukla sa dočkala až v závere tretiny, keď sa puk dostal k Reddickovi, maďarský brankár jeho pokus iba vyrazil a Švec otvoril skóre.

Druhá tretina vyšla hosťom výborne. Už v 23. minúte zdvojnásobil náskok Sádecký, keď bez ťažkostí trafil odkrytú bránku. V 32. minúte putoval na trestnú lavicu Kettunen, ale Miškovec opäť v presilovke zlyhal. Nielenže nedokázal skórovať, vo vlastnom oslabení inkasoval, presadil sa Rehuša. Zo strany Dukly to nebolo všetko, v 37. minúte už viedla o štyri góly vďaka Ackeredovi a o 60 sekúnd potrestal Valach vylúčenie Osterberga – 5:0.

V tretej tretine domáci zabrali, v priebehu minúty skorigovali na 2:5 gólmi Ostbergera a Magosiho. Ich nadšenie však schladil Valach svojím druhým zásahom, keď po 46 sekundách odpovedal na druhý gól Miškovca. V závere sa podarilo domácim streliť aj tretí gól vďaka Flickovi, posledné slovo však mal Trenčín – na konečných 7:3 upravil Reddick.

DVTK Miškovec – HK Dukla Trenčín 3:7 (0:1, 0:4, 3:2)

Góly: 46. Ostberger (Vas), 47. Magosi (Miskolczi), 60. Flick (Vojtkó, Anderson) – 15. Švec (Reddick), 23. Sádecký (Švec, Ackered), 33. Rehuš (Reddick, Sádecký), 37. Ackered (Kukučka), 40. Valach (Paukovček, Hecl), 48. Valach (Paukovček, Bezúch), 60. Reddick (Hecl). Rozhodovali: Korba, Snášel – Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:1, bez divákov
DVTK: Adorján (41. Kiss) – Wehrs, Rauhauser, Szirányi, Kiss, Murphy, Láda, Vojtkó – Ostberger, Vas, Rokaly – Anderson, Flick, Egle – Magosi, Galanisz, Csányi – Révész, Lövei, Miskolczi
Trenčín: LaCouvee – Lemcke, Ackered, Rehuš, E.Švec, Ilenčík, Rajnoha, J.Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Chromiak, Kettunen, Kukuča – Berisha, Reddick, Valach – Krajč, J Švec, Sádecký