Aktualizované Hokej

Dukla Trenčín zložila reparát: Na druhý pokus už štyri góly stačili

Jediná štvrťfinálová séria play-off, ktorá je po prvých dvoch zápasoch vyrovnaná, je medzi Duklami.

Ilustračný obrázok k článku Dukla Trenčín zložila reparát: Na druhý pokus už štyri góly stačili
8
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 v 2. zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy. Séria hraná na štyri víťazné zápasy sa za stavu 1:1 sťahuje do Trenčína. Tretí duel je na programe v utorok 6. apríla od 18.00 hod.

Prvá tretina predošlého zápasu bola bohatá na góly a aj druhé stretnutie malo zaujímavý úvod. Na konci 2. minúty Hickmott tečoval Louisov pokus a Michalovce viedli – 1:0. Ich náskok však mal iba 55-sekundové trvanie, pretože po situácii v bránkovisku Michaloviec nariadili rozhodcovia trestné strieľanie, v ktorom Valach prekonal Tomeka – 1:1. Ďalší priebeh prvej časti priniesol vyrovnaný hokej, ale bez zmeny skóre.

V úvode druhej časti domáci síce nevyužili presilovku, no krátko po nej sa do šance dostal Török a vrátil domácim náskok – 2:1. Michalovčania boli v druhej časti strelecky aktívnejší, ale Trenčania napriek tomu otočili skóre. Pomohli im aj presilovky.

V 31. minúte zakončil rýchlu kombináciu Okuliar – 2:2 a hostia následne potrestali aj vylúčenie Louisa. Berisha dostal puk do predbránkového priestoru a upravil na 3:2.

Michalovčania vstúpili do tretej časti s cieľom vyrovnať, no ich ambície naštrbila situácia zo 45. minúty. Krajč v úniku dvoch proti jednému zvolil strelu a regulárnosť jeho gólu potvrdil aj videorozhodca – 2:4. Domáci sa už päť minút pred koncom odhodlali k hre bez brankára, ktorou podporili svoju presilovku. Hostia mali niekoľko sľubných šancí skórovať do prázdnej bránky, no nepodarilo sa im to. V závere ešte pribudlo nervozity, no skóre sa už nezmenilo.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 2. Hickmott (Louis, Török), 24. Török (Lehtonen, Ťavoda) – 3. Valach (tr. strieľanie), 31. Okuliar (Paukovček, Sádecký), 34. Berisha (Rehuš, Kettunen), 46. Krajč. Rozhodovali: Snášel, Goga – Šoltés, Kacej, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Louis (Mich.) 5+DKZ za bitku, Bokroš (Tren.) 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Mašlonka – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lehtonen, Hickmott – Lačný, Chalupa
HK Dukla Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Hlinka, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Krajč, Valach, Beták – Ferenyi

Hlasy trénerov

Ivan Droppa, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: „Rozhodli oslabenia a presilovky. Na rozdiel od prvého zápasu sme v presilovkách nedokázali skórovať, naopak Trenčín v nich dal dva góly. Musíme sa zlepšiť v určitých činnostiach, ktoré si rozoberieme počas najbližších dvoch dní. Verím, že v Trenčíne budeme pokračovať vo výsledkoch a výkonoch, aké sme tam predviedli v predošlých zápasoch.“

Ján Pardavý, tréner HK Dukla Trenčín: „Poučili sme sa z kolapsu v druhej tretine včerajšieho zápasu. Dnes sme zlepšili veci, ktoré nám nešli v prvom zápase. Otočili sme vývoj duelu, no najviac si cením náš výkon v druhej tretine. V nej sme hrali jeden za druhého, zodpovedne a jednoducho. Odmena prišla v podobe víťazstva.“