Aktualizované Futbal Video

Fanúšikovia iba za plotom: Domáca pôda je pre AS Trenčín zakliata, FOTO a VIDEO

Trenčianski futbalisti dokázali v tejto sezóne vyhrať len dva domáce zápasy. Tentoraz prehrali s FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v sobotňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy na trávniku Trenčína 1:0. O jediný gól duelu sa postaral už v 3. min Andrija Balič.

Trenčania sa nedokázali rehabilitovať za trojgólovú prehru na pôde Ružomberka a skomplikovali si situáciu v boji o prvú šestku.

Rozhodujúci moment duelu prišiel už v 3. minúte, keď Andrija Balič zužitkoval Veselovského center do šestnástky. Domáci sa pokúsili rýchlo odpovedať, no s Hollého hlavičkou si v 12. min brankár Jedlička poradil. Trenčania sa snažili hrať aktívne, no hráči zo Žitného ostrova kvalitne bránili a do prestávky už súperovi neumožnili pripraviť si dobrú šancu.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Po zmene strán mal najbližšie k vyrovnaniu opäť Hollý, no jeho strelu z diaľky v 69. min Jedlička pokryl. Hostia hrozili predovšetkým z protiútokov, najnebezpečnejší z nich v 78. min zle vyriešil Andzouana. Záver si DAC postrážil a Trenčania si tak pripísali tretiu prehru z uplynulých štyroch duelov.