Hokej bol spravodlivý: Dukla Trenčín vďačná za potrebné body

Po sérii troch prehier potrebovali už hokejisti Dukly Trenčín zabrať naplno, čo sa im proti nováčikovi aj podarilo.

Ilustračný obrázok k článku Hokej bol spravodlivý: Dukla Trenčín vďačná za potrebné body

Trenčania začali proti nováčikovi aktívne. V úvode stretnutia unikol obrane Coughler, v nájazde mu však blafák nevyšiel. Vzápätí ešte prihral Lapšanskému, ale jeho pokus brankár Trenčan vyrazil. Hostia pohrozili v polovici úvodnej tretiny, keď Kolbova nevinná žabka od modrej čiary pristála na hornej žŕdke Valentovej brány. V závere úvodnej časti Coughler našiel nakorčuľovaného Ferényiho, ktorého strela skončila na betóne Trenčana.

Aktivita na domácich hokejkách pokračovala aj v druhej tretine. Trenčanov mohol poslať do vedenia Sádecký, ale jeho teč nemal gólové parametre.

V polovici stretnutia vyrazil strelu brankár Michaloviec pred seba, kde bol pripravený Švec a pohotovou dorážkou otvoril skóre stretnutia. Vyrovnané mohlo byť už o pár sekúnd, chybu McCormacka pri rozohrávke však Toma nevyužil a nechal vyniknúť Valenta. V 31. minúte už bolo 2:0. To Sládkovu strelu od modrej čiary nechytateľne tečoval Coughler.

V závere 2. tretiny postavili východniarov na nohy presilové hry. Po znížení volalo zakončenie Dalhuisena, ktorý však opečiatkoval iba konštrukciu bránky.

V poslednej tretine bola Dukla naďalej aktívna. Džugan sa pri návrate z trestnej lavice mohol zapísať do streleckej listiny, ale v samostatnom nájazde neuspel. V 43. minúte McCormack podcenil situáciu, Giľak však Valenta neprekonal. Kontaktný gól mal v presilovej hre na hokejke Ventelä, ale jeho pokus bol v poslednej chvíli zblokovaný. Následne Giľak netrafil poloprázdnu bránku Dukly. Ďalšie minúty boli rozkúskované častými vylúčeniami. V 57. minúte sa hostia odhodlali v presilovke odvolať brankára, ale inkasovali po tretí raz, keď puk cez celé klzisko poslal do prázdnej bránky Hlinka.

HK Dukla Trenčín – HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

góly: 30. Švec (Džugan, Štach), 31. Coughler (Sládok, Sádecký), 57. Hlinka. Rozhodovali: Nikolic, Stano – Synek, Soltész, vylúčení na 2 min: 7:4, navyše: Švec 5 + DKZ – Mesikämmen 5+DKZ (obaja za pästný súboj), Mašlonka 10 min. OT za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2480 divákov.
Trenčín: Valent – McCormack, Rajnoha, T.Bokroš, Štach, Sládok, Kajínek, Stacha – Alderson, Mikyska, Sojčík – Coughler, Sádecký, Lapšanský – Hlinka, J.Švec, Džugan – Chromiak, Ferényi, Luhový – Ďurina
Michalovce: Trenčan – Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobyev, Kolba, Bdžoch, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Juusela – Mesároš, Galamboš, Hvila – Giľák, Linet, Safaralejev – Hamráček, Toma, Chalupa

Hlasy trénerov

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Na hráčoch bola na začiatku vidieť nervozita. V prvej tretine sme bojovali, ale mali sme málo striel. To sme od druhej tretiny zlepšili, strelili sme úvodný gól, ktorý nás upokojil. Toto bola naša najlepšia druhá tretina. Poslednú časť hry sme si sami skomplikovali vylúčeniami. Dnes sme vyhrali nad fyzicky dobre hrajúcim súperom. Sme vďační za body, lebo sme ich už naozaj potrebovali.“

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: „V prvom rade by som chcel domácim pogratulovať. Dnes zaslúžene zvíťazili. My sme druhý raz po sebe prehrali vonku 0:3. Aj chlapcom som povedal, že nie je prehra ako prehra. Dnes som bol voči nim kritický. My sme nešli za bodmi a ťahali sme za kratší koniec povrazu. Hokej bol dnes spravodlivý.“