Hokejisti Trenčína rozbili býkov: Koronavírusová prestávka ich nabila energiou

Po vyše troch týždňoch sa do akcie vrátili hokejisti Dukly Trenčín, ktorým prvý zápas v novom roku mimoriadne chutil.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Trenčína rozbili býkov: Koronavírusová prestávka ich nabila energiou
6
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hokejisti HC Nové Zámky podľahli v domácom zápase 29. kola Tipos extraligy Dukle Trenčín 1:5. Pre Duklu to bol prvý zápas od 22. decembra, „vojaci“ museli odložiť ďalšie duely pre väčší počet pozitívnych testov na koronavírus.

Najväčším otáznikom pred zápasom bolo, v akom svetle sa po koronapauze predstavia Trenčania. Od prvých minú bolo zrejmé, že Dukle prestávka pomohla, na ľade Nových Zámkov bola lepšia a v prvej dvadsaťminútovke domácich prestrieľala. Do siete Bakalu sa dostali dva puky, v oboch prípadoch zakončoval presne Kanaďan Berisha.

V druhej tretine padli tiež dva góly a opäť oba do bránky domácich. Najskôr sa po chybe Zámčanov dostal do úniku Krajč, svoju šancu aj využil 0:3. Ten istý hráč sa v ďalšom úniku ocitol dokonca pri vlastnom oslabení, ale tentokrát neuspel. Táto presilovka domácim vôbec nesadla, po ďalšej chybe ich potrestal Mahbod. Po tomto góle vystriedal Bakalu v bránke jeho náhradník Lackovič. Ani tento moment však Trenčanov nepribrzdil a ešte do konca druhej dvadsaťminútovky strelil ich piaty gól opäť Mahbod.

Správy z Trenčína a okolia

V tretej tretine si hostia svoj náskok s prehľadom postrážili. Nevyrušil ich ani gól Jacksona, ktorý upravil skóre zápasu na konečných 1:5. K hetriku mal potom blízko Mahbod, ale Lackovič ho vychytal. Posledné slovo v zápase mal brankár Bowns, ktorý nedovolil skórovať Mišiakovi.

HC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Góly: 47. Jackson (Farley, Holenda) – 11. Berisha (Lemcke, Tybor), 13. Berisha (Nemčík, Rehuš), 23. Krajč (Rehuš, Gaťár), 27. Mahbod (Minárik), 36. Mahbod (Berisha, Krajč). Rozhodovali: Baluška, Moller – Junek, Jedlička, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1058 divákov.
HC Nové Zámky: Bakala (27. Lackovič) – Knižka, Bull, Hatala, Meszároš, Ligas, Holenda, Tóth – Ahlholm, Langkow, Klempa – Jackson, Šiška, Farley – Varga, Barto, Števuliak – Mišiak, Ondrušek, Ferenyi
HK Dukla Trenčín: Bowns – Lemcke, Kudla, E. Švec, Crinon, Starosta, Nemčík, Martiška, Krajčovič – Berisha, Mahbod, Tybor – Hudec, Valach, Honzek – Minárik, J. Švec, Bezúch – Krajč, Rehuš, Gaťár