Adrenalínoví cyklisti z okresu Trenčín majú hlavu v smútku: Roky roboty im zhorelo za jednú noc! FOTO

Zhorený prístrešok pri špeciálne upravenej cyklistickej trase im slúžil najmä ako oddychová zóna.

Aktualizované Marek Vatraľ

Začiatkom týždňa pribudli v oficiálnej verejnej facebookovej skupine obce Podolie v okrese Trenčín štyri fotografie zaznemanávajúce požiar neidentifikova­teľnej konštrukcie.

Hrozivo pôsobiace snímky sprevádzal následovný status: „Chceme sa poďakovať neznámemu páchateľovi, ktorý nám v noci z nedele na pondelok (6. 5.-7. 5.) podpálil na dirtoch naše posedenie. Prosíme ľudí, ak si niekto niečo všimol, aby nám dali vedieť. Hrozné, čo sa tu už robí …“.

#flying #bike #bmx #jump #nature #skatepark #kamikazebikecrew

A post shared by kamikazebikecrew (@kamikazebikecrew) on

Pobúrené reakcie sledovateľov skupiny na seba nenechali dlho čakať.

„To komu to už prekážalo! Chlapci si to tam budovali postupne už veľmi dlho, ľudia im tam darovali veci a niekto to podpáli?,“ napísala jedna z diskutujúcich.

„Pekných pár rokov roboty zhorelo za jednu noc. Smutné,“ uzavrel ďalší diskutujúci.

„V Podolí sme si partia chalanov postavili skoky na bicykel, takzvané dirty, už to budujeme štyri roky a kedže sme tam boli naozaj stále, tak sme si z paliet postavili takú búdku a k tomu posedenie. A celé nám to pravdepodobne nejaký neprajník zapálil,“ povedal pre Trenčín24 Adrián (18).

Ako ešte priznal, spolu s priateľmi sa vo voľnom čase venujú adrenalínovému jazdeniu na bicykloch, inými slovami tzv. freestyle cyklistike. V neďalekom okolí obce si aj z toho dôvodu stavali špeciálne upravenú dráhu, ktorá je nevyhnutnou podmienkou spomínaného športu. Zmieňovanú trasu podľa jeho slov niekoľko rokov aktívne vylepšovali. Zhorený prístrešok im slúžil najmä ako oddychová zóna.

Požiar si podľa Andreja ako prví všimli neďalekí chatári. „Hasičov sme napokon kontaktovali až my hneď potom, ako nám zavolal otec jedného nášho kamaráta, že nám to tu horí,“ dodal Adrián.

V súvislosti s požiarom sme požiadali aj o vyjadrenie trenčianskych hasičov.

"Dňa 07.05.2018, krátko pred jedenástou hodinou doobeda, boli vyslaní traja hasiči z Nového Mesta nad Váhom s jedným cisternovým vozidlom k požiaru jednoduchej stavby v obci Podolie. Po príchode na ohlásené miesto bolo prieskumom zistené, že stavba o rozmeroch cca 5×4 metre bola následkom požiaru spadnutá, pričom na mieste udalosti sa nachádzali viaceré ohniská. Zasahujúci hasiči nasadili za účelom likvidácie požiaru jeden hasebný prúd. Na miesto udalosti sa dostavili aj členovia DHZ z obce Pobedím, ktorí počas hasebných prác asistovali profesionálnym hasičom. Krátko pred dvanástou hodinou naobed bol požiar zlikvidovaný. Pri udalosti sa nikto nezranil, " informoval nás o tom Marián Petrík z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne.

Pozrite si aj fotogalériu adrenalínových cyklistov z Podolia a ich zhorený prístrešok.

Foto: Ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia.

Odporúčame