Kolosálna telocvičňa a hypermoderná škola v Trenčíne: Tie zmeny vás dostanú! FOTO

Práce na rekonštrukcii SOŠ E. Belluša v Trenčíne a výstavbe telocvične Športového gymnázia sú vo finále. Kedy budú sprístupnené?

Zmodernizovaná budova vybavená najmodernejšími energetickými vymoženosťami doby a telocvičňa, ktorú už mnohí začali označovať ako športovú halu. V minulom roku odvážne plány, dnes realita blízko dokončenia.

Zmodernizovaná SOŠ E. Belluša

Budova Strednej odbornej školy stavebnej E. Belluša v Trenčíne prešla od októbra minulého roku viditeľnou premenou.

Okrem vizuálnych zmien sa škola môže pochváliť najmodernejšími energetickými vymoženosťami, ako je napríklad rekuperácia vzduchu, solárny systém na ohrev vody v školskom bazéne či fotovoltaika.

K zníženiu energetickej náročnosti budovy prispeje nielen zateplenie plášťa a strechy, ale aj výmena okien, vďaka čomu sa po rekonštrukcii škola zaradí do energetickej triedy A1. Škola sa do vynovených priestorov presťahuje už počas letných prázdnin. Na rozsiahlu rekonštrukciu budovy bolo z rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja vynaložených takmer 400 tis. eur. Zvyšok, bezmála 2,4 mil. eur investície je hradených z prostriedkov európskych fondov v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Telocvičňa nadštandardných rozmerov

Športové gymnázium v Trenčíne je škola, ktorá odjakživa vychováva športové talenty v rôznych oblastiach s cieľom doviesť ich perspektívne k štátnej reprezentácii v tom ktorom športe. Hoci disponuje tartanovým atletickým štadiónom a priamo v areáli školy sú posilňovne, spinningová miestnosť aj regeneračná linka, vlastné športovisko jej dlhé roky chýbalo.

Telocvičňu s nadštandardnými rozmermi, ktorá poskytne kvalitné podmienky pre rozvoj pohybovo mimoriadne nadaných žiakov či na voľnočasové aktivity verejnosti, stavia za takmer 2,4 mil. eur zo svojho rozpočtu jej zriaďovateľ školy – Trenčiansky samosprávny kraj od septembra minulého roku.

Na stavbe unikátnej telocvične už prebiehajú záverečné úpravy a dokončená by mala byť na prelome mesiacov jún a júl. Od nového školského roka v nej budú trénovať nielen gymnazisti, profesionálni volejbalisti, ale aj verejnosť. Atlétom bude k dispozícii 70m dlhý bežecký tunel s doskočiskom. Posledné úpravy sa realizujú aj v priestoroch posilňovne, miestnosťach pre trénerov a sociálnych zariadeniach.

Premeny oboch stavieb si pozrite vo fotogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame