Neseďte doma: Bohatá nádielka víkendového oddychu v Trenčíne

Slávnosti vína pod hradom, sviatok hudby a filmové novinky. Zažiť však môžete aj niečo viac.

Ilustračný obrázok k článku Neseďte doma: Bohatá nádielka víkendového oddychu v Trenčíne
Foto: Marek Vatraľ

Sviatok hudby

15. 6. o 18:00, Coffee Sheep

Sviatok hudby iniciovalo Hudobné centrum na základe inšpirácie medzinárodne etablovaného Fête de la Musique, ktorý bol po prvýkrát vyhlásený vo Francúzsku v roku 1982. K podujatiu sa môžu pripojiť organizátori kultúrnych udalostí rozličných štýlov či žánrov, ako aj samotní interpreti. Hoci prvoradým kritériom zostáva kvalita, vítaná je účasť amatérskych, poloprofesionálnych či profesionálnych zoskupení, telies i hudobníkov-jednotlivcov.

Kinotip: Ja, Simon

15. 6. o 19:00, Art Kino Metro

Každý si zaslúži veľkú lásku. Ale pre Simona je to trochu zložitejšie, nikto totiž netuší, že je gay. On zase nevie, kto je ten neznámy spolužiak, s ktorým si tak skvele rozumie cez e-mail. Film je adaptáciou rovnomenného bestselleru Becky Albertalliovej a je vtipným a otvoreným príbehom o dospievaní, vzrušujúcej ceste k nájdeniu seba samého a hlavne o hľadaní pravej lásky.

Blázon

15. 6. o 20:00, Prvá komorná divadelná scéna

Monodráma o chlapcovi, ktorý žije vo svojom vnútornom svete a neuvedomuje si, čo presne sa okolo neho odohráva. Podľa predlohy francúzskeho autora Patricka Grégoire „Le Imbecile“.

Víno pod hradom

16. 6. o 13:30, Mierové a Štúrove námestie

35 vinárov, 300 druhov vína. Zažite pohodovú sobotu pod hradom vďaka skvelému vínu.

Lego Event – Veľký hrací deň

16. 6. od 10:00 do 20:00, OC Max

Veľký hrací deň sa koná v rámci LEGO® festivalu (14. – 27. 6.). Pripravené budú hracie bazéniky s LEGO kockami aj rôzne súťaže o zaujímavé LEGO ceny.

ToCaLo – Flamencové trio

16. 6. o 20:00, Posádkový klub

Hudobno-tanečné vystúpenie, v ktorom sa prepojí slovensko-španielsky temperament. Účinkujú: LaLibu – tanec (Slovensko); Juan Cardénas – spev (Španielsko); Valle Monje – gitara (Španielsko).

Postižená oblast (CZ) + Bumfrang3 (CZ)

16. 6. o 20:00, Klub Lúč

Koncert alternatívnych hudobných kapiel

Kinotip: The Post: Afére v Pentagone

16. 6. o 21:00, Art Kino Metro

Keď vláda klame, noviny sa musia postaviť na stranu pravdy. Aféra v Pentagone je napínavou drámou z prostredia najvyšších politických kruhov USA. Rozpráva skutočný príbeh Kay Grahamovej (Meryl Streep), vydavateľky The Washington Post, a jej vedúceho redaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks), ktorí sa pustia do boja s vládnou mašinériou. Chcú zverejniť exkluzívny materiál odhaľujúci fakty, ktoré americká vláda pred verejnosťou ukrývala takmer tri desaťročia. V nerovnom súboji obaja riskujú nielen svoje kariéry, ale aj osobnú slobodu, aby pomohli vyniesť na svetlo dlho utajovanú pravdu o tzv. Pentagon Papers.

Kinotip: Luis a Ufóni

17. 6. o 17:00, Art Kino Metro

Planétu Zem čaká invázia animovanej kozmickej zábavy. Pokiaľ ste si mysleli, že vo vesmíre je život, mali ste samozrejme pravdu. Nad dohľadom modrej planéty krúži obrovský medzihviezdny krížnik plný ufónov rôznych tvarov, veľkosti a s úplne náhodným počtom očí, uší alebo rúk.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame