Príbehy z Trenčína: Veľkolepá šou ožije pri rieke Váh, VIDEO a FOTO

V piatom pokračovaní Príbehov z Trenčína nebudú chýbať nielen lietajúci artisti a akrobati nad i pod vodou, ale aj premietanie na vodnú stenu a svetelné a ohňové divadlo. Na čo sa ešte môžete tešiť?

Marek Vatraľ

V našom meste sa uskutoční piate pokračovanie výnimočného podujatia s príznačným názvom Príbehy z Trenčína. Práve pod spomínaným označením sa v Trenčíne začína odvíjať legenda, ktorá s históriou mesta súvisí. Na javiskách sa divákom opäť predstavia mnohí profesionálni a amatérski umelci vrátane tanečníkov a hercov, cez historických šermiarov až po akrobatov, nad výkonmi ktorých sa doslova tají dych. Keď k tomu prirátame ohňové, svetelné, zvukové aj vodné efekty, nie je žiadnym prekvapením, že podujatie navštevujú každoročne tisícky návštevníkov.

Po úspešných minuloročných projektoch si organizátori podujatia – Mesto Trenčín a umelecká agentúra Kvart pripravili ďalší pútavý príbeh O prievozníkovi Jozefovi, legenda ktorého je významovo zasadená do času vládnutia Matúša Čáka Trenčianskeho.

Prírodné divadlo o prievozníkovi Jozefovi Malotovi sa uskutoční pod režijným vedením Vlada Kulíška. Práve prievozníci boli v dávnych časoch neodmysliteľnou súčasťou života pri riekach a tak aj tohtoročná šou rozpovie príbeh O prievozníkovi Jozefovi, ktorý prevzal živnosť po svojom otcovi. Jedného dňa sa však stane niečo, čo navždy zmení jeho osud. To, čo sa naozaj udeje, sa už dozviete priamo na mieste.

Zdroj: Dnes24.sk

Prečo sa príbeh bude odohrávať na brehu rieky Váh a čo bude v tomto roku v súvislosti s podujatím iné sme oslovili priamo režiséra Vlada Kulíška.

" Iné budú predovšetkým priestory. Chceme využiť perlu nášho mesta rieku Váh, preto sme tohtoročné Príbehy z Trenčína umiestnili práve sem. To je aj dôvod, prečo sme vybrali legendu o prievozníkovi Jozefovi. Novinkou je aj to, že sa diváci tohto roku tak nenachodia. Umiestnili sme viaceré scény vždy na jedno miesto, takže hoci sa stále jedná o putovné divadlo, celková dĺžka trasy je kratšia, ako po iné roky. Pripravili sme aj všelijaké novinky, čo sa týka umeleckých vystúpení, ale tie by som teraz nerád prezrádzal, " uviedol režisér.

V predstavení nebudú chýbať nielen lietajúci artisti a akrobati nad i pod vodou, ale aj premietanie na vodnú stenu, svetelné a ohňové divadlo.

Začiatok akcie je naplánovaný na 29. a 30. júna 2018 o 21.30 pri lodenici na brehu Váhu medzi cestným a starým železničným mostom.

Pozrite si aj aktuálny program a fotogalériu Príbehov z Trenčína z minuloročnej ak­cie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Foto: iIustračné

Video: Vlado Kulíšek