Monika Földešiová Iné športy

Na turnaji v karate sa peniaze a ocenenia len tak sypali!

V Žiline sa konal turnaj v karate o trofeje medzi mládežou a finančnú odmenu pre pretekárov v kategóriach kumite open dospelý o 1 500 eur. Pretekári z FKŠ karate úspešne absolvovali tento turnaj a odniesli si krásne trofeje do svojich zbierok .

Ilustračný obrázok k článku Na turnaji v karate sa peniaze a ocenenia len tak sypali!

Lukáš Martiš získal 2 prvé miesta, jedno v kategórii kata, a jedno v kategórii kobudo. Jeho oddielová kolegyňa Kristína Huová získala 2 druhé miesta, takisto jedno v kata a jedno v kobude. Poslednou našou pretekárkou z pomedzi deti bola Lukrecia Lachka, ktorá získala jedno tretie miesto v kata tesne za Kristínkou Huovou. Medzi ženami dominovala už stálica veľkých turnajov Dominika Šalamonová ktorá získala prvé miesto v súborných cvičeniach kata.

Potom nastúpili už kategórie kumite o finančnú hotovosť 1 500eur, záujem o výhru malo 16 pretekárov s celého Slovenska . Samotné zápasy sa konalivo veľmi vysokom nasadení, ostatne, išlo o zaujimavú odmenu. Medzi jednotlivými kolami boli exibície Romana Voláka ako aj súťaže pre divákov za zaujimavé ceny .

Po skončení turnaja sa konala autogramiáda Majstrov sveta v karate Romana Voláka, Juraja Tabaka, Dominiky Šalamonovej a Petra Cmoríka.