Futbal

Ouvertúra Trenčanom nevyšla: Na Záhorí im nepomohlo ani vedenie, FOTO

Prvé kolo nového ročníka Fortuna ligy neprinieslo fanúšikom AS Trenčín radosť, keďže naši futbalisti začali sezónu neúspešne.

Ilustračný obrázok k článku Ouvertúra Trenčanom nevyšla: Na Záhorí im nepomohlo ani vedenie, FOTO
9

Od začiatku zápasu mali loptu viac na svojich kopačkách hostia a domáci sa spoliehali na protiútoky. V 8. min sa v prvej šanci ocitol Castaneda, ktorý však spoza šestnástky mieril vedľa. Do sľubnej pozície sa dostal v 12. min Yenne, ale v pokutovom území dlho váhal so zakončením a jeho strelu zblokovala trenčianska obrana. Hostia prvý raz ohrozili senickú bránku v 22. min z priameho kopu, keď Roguljičovu strelu domáci brankár vyrazil na roh. Na druhej strane sa v 31. min po centri Yenneho hlavou presadil Košút, ale lopta išla tesne vedľa Šemrincovej bránky.

Do kabín išli napokon s jednogólovým vedením Trenčania, keď v 45. min sa na pravej strane cez Otrísala presadil Bukari a jeho center gólovo zužitkoval Depetris.

Druhý polčas bol oveľa živší ako prvý a diváci sa mali na čo pozerať. Do 55. min mohli dať Trenčania dva góly a o zápase mohlo byť rozhodnuté. V 52. min po prihrávke Bukariho bol v čistej šanci Depetris, ale nastrelil len brvno domácej bránky. O dve minúty po chybe Záhorákov sa do zakončenia dostal Bukari, ale lopta po jeho strele sa obtrela o brvno senickej bránky. Kľúčovým hráčom zápasu bol striedajúci senický Eneji Moses. V 52. min dal prvýkrát o sebe vedieť, keď sa lopta po jeho strele obtrela o pravú žrď trenčianskej bránky. V 68. min sa Záhorákom podarilo vyrovnať po spolupráci dvoch mladých Nigérijčanov, keď výborný center Yenneho našiel na päťke Mosesa a ten tvrdou strelou prestrelil Šemrinca. Zápas bol otvorený a na svoju stranu sa ho podarilo získať Seničanom. V 81. min sa v šestnástke hostí presadil Moses, keď jeho strelu tečoval ešte Kleščík a bolo 2:1. Kleščík v 90. min fauloval v pokutovom území Yenneho a nariadenú penaltu premenil Castaneda. Seničania dokázali v druhom polčase zlepšiť svoj výkon a otočili vývoj zápasu.

FK Senica – AS Trenčín 3:1 (0:1)

Góly: 68. a 81. Eneji Moses, 90. Castaneda (z 11 m) – 45. Depetris. Rozhodovali: Ziemba – Tomčík, Ádám, ŽK: Klapan, Otrísal, Moses – Depetris, 983 divákov.
FK Senica: Taborda – Klapan, Dias, Košút, Otrísal – Yenne (90.+ Totka), El Moudane, Cvek (87. Didiba), Baumgartner (46. Eneji Moses) – Castaneda, Sulley
AS Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek (37. Kleščík), Laczkó, Skovajsa – Roguljič (73. Ubbink), Koolwijk, Zubairu (82. Kadák) – Bukari, Depetris, Corryn

Hlasy trénerov:

Michal Ščasný, tréner FK Senica: „Zápas by som rozdelil na tri časti. Prvých dvadsať minút sme sa dostávali do dobrých príležitostí, finálna prihrávka resp. zakončenie bolo trochu unáhlené. Po dvadsiatich minútach sme sa vytratili z ihriska, Trenčín bol lepší, dobre kombinoval s loptou. Druhý polčas sa to zmenilo, aj keď musím povedať, že za stavu 0:1 sme mali šťastie. Našťastie sme to ustáli a nastal obrat zápasu. Hráčom za to musím poďakovať, svojou bojovnosťou a nasadením si to zaslúžili.“

Roman Marček, tréner AS Trenčín: „Chceli sme mať v zápase väčšiu kontrolu lopty ako náš súper. Súpera sme chceli prinútiť behať viac bez lopty. Polčas pre nás dopadol veľmi dobre. V správny čas sme strelili gól. V úvode druhého polčasu sme mali dve obrovské šance, ktoré mohli zápas rozhodnúť. Napokon sme to neustrážili a súper vyrovnal. Z pohľadu držania lopty nebol druhý polčas optimálny. Na hráčoch bolo vidieť veľké odhodlanie. Neboli sme dnes dostatočne efektívni a to zápas rozhodlo.“

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FOTO z 1.kola Fortuna ligy: Trenčín nestačil na Senicu a prehral na jej pôde 3:1