Futbal

Paradox zápasu Trenčína s Pohroním: Obaja sa dostali z dna tabuľky

Aj toto sa môže stať. Bol to súboj predposledného s posledným, no po ňom obaja opustili posledné dve miesta tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Paradox zápasu Trenčína s Pohroním: Obaja sa dostali z dna tabuľky

Futbalisti AS Trenčín remizovali v sobotnom stretnutí 10. kola Fortuna ligy na štadióne v Žiline s FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:1. Premiéru vo funkcii hlavného trénera Pohronia absolvoval Čech Jan Kameník, ktorý počas reprezentačnej prestávky nahradil Mikuláša Radványiho.

Priebeh

V priamom súboji dvoch tímov z dna tabuľky začal aktívnejšie predposledný Trenčín. V 11. minúte mal prvú veľkú šancu Kadák, jeho strelu pod brvno vyrazil Jenčo na rohový kop. Onedlho bol brankár Pohronia opäť v permanencii, centrovanú loptu dokázal vyboxovať a následný pokus Roguljiča zblokovali jeho spoluhráči. V 26. minúte však už musel loviť loptu zo siete po umiestnenej strele El Mahdiouiho k žrdi – 1:0. V 40. minúte mohol ten istý hráč zdvojnásobiť náskok Trenčína, lenže z priameho kopu trafil iba do spojnice žrdí. Pohronie mohlo v závere prvého polčasu vyrovnať. Po rýchlom protiútoku sa dostal k zakončeniu Petrák a s jeho strelou mal Šemrinec čo robiť, aby ju vyrazil na roh.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Po obrátke malo Pohronie viac z hry a jeho hráči si vytvorili ďalšie šance. V 52. minúte Petrák v tutovke nedal a o päť minút neskôr neuspel pred Šemrincom ani Bimenyimana. Tlak hostí vyústil do vyrovnávajúceho gólu v 59. minúte, keď po centri Mazana a zmätkoch v domácej obrane dostal loptu hlavou do siete Weir – 1:1.

Inkasovaný gól nevyburcoval Trenčanov k väčšej aktivite a keďže hráči Pohronia sa tiež príliš nehrnuli dopredu, zrodila sa pod Dubňom remíza.

Zostavy

AS Trenčín – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:1 (1:0)

Góly: 26. El Mahdioui – 59. Weir. ŽK: Ikoba – Obročník. Rozhodovali: A. Somoláni – Kováč, Roszbeck, bez divákov
Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Križan, Pirinen – El Mahdioui, Zubairu – Roguljič (68. Tučný), Kadák (83. Corryn), Ghali – Ikoba (76. Depetris)
Pohronie: Jenčo – Jacko, Pavlík, Špiriak – Badolo, Weir, Obročník (85. Chríbik), Mazan, Petrák (61. Župa) – Blahút (73. Fadera), Bimenyimana (85. Matič)

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.