Futbal

Po hodoch prišlo bolenie brucha: Futbalisti napodobnili hokejistov, FOTO

Futbalisti bratislavského Slovana zvíťazili nad AS Trenčín 2:0. Počas jedného týždňa tak Trenčín prehral so Slovan v hokeji a aj vo futbale.

Ilustračný obrázok k článku Po hodoch prišlo bolenie brucha: Futbalisti napodobnili hokejistov, FOTO
8

V súboji tímov, ktoré majú najproduktívnejší útok (pred zápasom 42–37), sa do prvej šance dostal Henty v 10. minúte po rýchlo založenej útočnej akcii. Po prečíslení však vystrelil tesne vedľa pravej žrde. Prvý gól Slovana v jarnej časti padol v 25. minúte, keď prudký priamy kop Holmana obtrel hlavou De Marco. V 34. minúte mal šancu vyrovnať Bukari, ale zoči-voči Greifovi gólovú príležitosť nevyužil.

V 56. minúte videl žltú kartu tréner hostí Hrnčár za kritizovanie výkonu rozhodcov. V 73. minúte z rýchleho protiútoku zvýšil vedenie „belasých“ prízemnou strelou do ľavej časti bránky Ratao. V závere si domáci brankár Greif poradil s hlavičkou Šuleka a ustrážil si čisté konto.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Hlasy trénerov

Ján Kozák ml., tréner Slovana: „V prvom polčase bolo z našej strany dosť kvalitných situácii v prečíslení, ale neboli sme pri nich vždy pokojní a kvalitní. V druhom polčase sme už hru kontrolovali. Som rád, že sme dali dva góly, príležitosť dostali aj ďalší hráči.“

Norbert Hrnčár, tréner Trenčína: „Rozhodla efektivita v zakončení vo finálnej fáze. Domáci ju mali, strelili dva góly. My sme tých šancí mali menej."

Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: 25. De Marco, 73. Ratao. Rozhodovali: Marhefka – Kováč, Bednár, ŽK: Moha – Križan, Hrnčár (tréner), 5980 divákov
Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco – De Kamps, Nono – Holman (82. Lichý) – Ratao (80. Medved), Henty (67. Daniel), Moha
Trenčín: Bergsen – Ligeon, Kapuadi, Križan, Šulek – Roguljič, El Mahdioui, Zubairu (86. Gomes) – Bukari, Čatakovič (67. Depetris), Van Kessel (62. Corryn)

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.