Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Pohoda 2021 začala: VIDEO a FOTO priamo z trenčianskeho letiska

Organizátori Pohody privítali po dvoch rokoch ľudí na Letisku Trenčín. Treba sa však každý deň registrovať.

Kultúra Video
Kultúra Video

Pohoda 2021 začala: VIDEO a FOTO priamo z trenčianskeho letiska

Organizátori Pohody privítali po dvoch rokoch ľudí na Letisku Trenčín. Treba sa však každý deň registrovať.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčianske letisko je od stredy opäť dejiskom tradičného letného festivalu. Séria piatich festivalov so spoločným názvom Pohoda on the Ground tam potrvá do 11. júla. Organizátori festivalu privítajú prvých návštevníkov na Letisku Trenčín po dvoch rokoch. Na podujatí v limitovanej kapacite 1 000 návštevníkov denne sa vystrieda stovka umelcov.

Nevedeli sa dočkať

Brány festivalu otvorili o 11.00 hod., tvoria ho tri kruhové stage. Ako informoval PR manažér Anton Repka, do Trenčína už dorazili britské kapely Dry Cleaning a Wooze.

„Celý festivalový tím sa nevie dočkať, kedy sa k nemu pridajú návštevníci," dodal k podujatiu, o ktorého dramaturgiu sa tento rok postaralo aj 11 vybraných klubov, každý deň sa predstavia dva iné kluby. Festivaloví návštevníci si okrem hudby užijú vizuálne umenie, prezentovať sa budú neziskové organizácie, ktoré sa venujú minoritám na Slovensku, chýbať nebude literárny a diskusný program.

Viac správ zo Slovenska

Treba sa registrovať

Organizátori upozorňujú, že návštevnícke parkovisko festivalu Pohoda on the Ground je tentoraz z opačnej strany ako zvyčajne: „Teda oproti miestu, kde býva stanový tábor pre peších. Všetci návštevníci tak budú prichádzať v smere od Trenčína/Nozdrko­viec."

Dodávajú, že na návštevníkov čaká festival s úplne odlišným rozložením, na aké sú zvyknutí pri veľkej Pohode. Všetky tri pódiá sú na betónovej ploche a stanovať sa bude v srdci areálu. Novinkou je festivalový magazín, ktorý dostane každý návštevník pri vstupe zadarmo. Festival sa končí každý deň o 10.00 hod., v tom čase treba opustiť areál.

„Dobrou správou pre návštevníkov, ktorí si zakúpili vstupenky na viaceré dní, je, že si nebudú musieť baliť stany. Nevyhnutná je však opakovaná registrácia," podčiarkol Repka.

Správy z Trenčína a okolia

Dokument

Výnimočný je tento rok aj koncept dokumentu o tohtoročnej Pohode. Film o nej majú natočiť návštevníci, ktorých organizátori vyzvali, aby robili to, čo je zväčša na festivaloch zakázané – vzali si kamery, fotoaparáty alebo použili mobily a natočili svoje najsilnejšie zážitky z festivalu.

Autorkou konceptu je režisérka Lucia Kašová, ktorá v posledných rokoch točí dokumenty o Pohode vrátane filmu Orchester z krajiny ticha o prvom afganskom ženskom orchestri Zohra.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Pozrite si, ako to vyzerá priamo na Pohode.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

OBRAZOM: Na letisku v Trenčíne sa začala Pohoda on the Ground
42
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín