Futbal Video

Pre Trenčín je nadstavba zakliata: Na novom štadióne AS prvýkrát bez gólu, VIDEO

Futbalisti AS Trenčín prehrali v sobotnom zápase 3. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul so Spartakom Trnava 0:1.

Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Po vyrovnanom úvode sa ako prvý musel mať na pozore brankár Takáč. Yem sa dostal k odrazenej lopte, ktorú však nasmeroval iba do stredu brány. O pár minút neskôr sa do šance dostal Ikoba. Loptu potiahol až do pokutového územia, v zakončení mu však v poslednej chvíli zabránil obranným zákrokom hráč Trnavy.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Hra sa prelínala najmä medzi pokutovými územiami oboch tímov a šance sa rodili sporadicky, keďže domáci i hostia dobre strážili vlastné šestnástky. V 38. minúte mohol poslať Trnavu do vedenia Ristovski. Pred veľkým vápnom si loptu spracoval, vylepšil si streleckú pozíciu, Kukučka sa po lopte iba obzrel a tá skončila vedľa pravej žrde. V druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil. Oba tímy sa snažili o kombinačnú hru. Dominovali však najmä obrany a gólové šance sa rodili minimálne.

Vzruch priniesla až 75. minúta, keď Šulek zahral v pokutovom území rukou. Loptu si na biely bod postavil Ristovski a poslal ju do protipohybu gólmana Kukučku.

Následne sa Trnavčania stiahli a snažili sa udržať tesné vedenie. V záverečnej minúte mohol v neprehľadnej situácií vyrovnať striedajúci Kadák, ale v dobrej pozícii z vnútra šestnástky trafil iba brankára Takáča.

AS Trenčín – Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 75. Ristovski (11 m). Rozhodovali: Ruc – Bednár, Kováč, ŽK: Križan, Križan – Mikovič, Takáč, bez divákov.

Trenčín: Kukučka – Yem, Križan, Šulek, Pirinen (46. Pirinen) – El Mahdioui – Ghali (82. Gaži), Lavrinčík, Zubairu (70. Kadák), Tučný (70. Corryn) – Ikoba (82. Letenay)
Trnava: Takáč – Koštrna, Kóša, Twardzik, Miković – Savvidis, Grič – Saymon (90. Benovič), Vlasko (81. Kolesár), Bamidele Isa (78. Yao) – Ristovski