Futbal

Šanca na pohárovú Európu žije: AS Trenčín víťazom skupiny o záchranu

Po zápase v Senici padla definitíva. Futbalisti AS Trenčín sa stali víťazmi skupiny o udržanie sa v nadstavbovej časti Fortuna ligy.

Ilustračný obrázok k článku Šanca na pohárovú Európu žije: AS Trenčín víťazom skupiny o záchranu

Futbalisti AS Trenčín sa stali víťazmi skupiny o udržanie sa v nadstavbovej časti Fortuna ligy 2019/2020. V sobotu v 3. kole nadstavby zvíťazili v Senici 3:1 a pred druhými Zlatými Moravcami majú nedostihnuteľný 7-bodový náskok.

Zabezpečili si tak účasť v ligovej baráži o Európsku ligu UEFA, ak sa tá uskutoční vzhľadom na výsledok finále Slovenského pohára medzi Slovanom a Ružomberkom.

Na Záhorí mali Trenčania od začiatku výraznú územnú prevahu. Domáci hrali ustráchane, nepodržali loptu a tak polčasový výsledok bol jednoznačný v prospech AS. Už v 11. minúte nebezpečne hlavičkoval Križan z päťky nad. Prvý gólový moment priniesla 21. minúta, keď po obliehaní šestnástky domácich Bukari poslal loptu za obranu a prestretil Vorla. V 23. minúte domáci Moses takmer prekvapil z diaľky Šemrinca, s jeho prízemnou strelou si ten nakoniec poradil. V 26. minúte najprv Roguljič technickou strelou nastrelil brvno, o pár sekúnd sa Trenčania radovali, keď van Kessel pohodlne skóroval hlavičkou z malého vápna pod brvno. Tretí gól hostí strelil z priameho kopu v 31. minúte Roguljič, ktorý krásne trafil pod brvno.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V druhom polčase sa stretnutie len dohrávalo. Trenčania ubrali z plynu, a aj keď si vypracovali zopár šancí strelecky sa už nepresadili. Najlepším hráčom domácich bol Moses, ktorý skúšal svoje šťastie v 57. minúte, ale Šemrincovi nenarobil veľa problémov. V 85. minúte však tento hráč pekne vnikol do pokutového územia, kde ho trenčianska obrana zastavila len faulom a nariadenú penaltu Moses premenil a uzatvoril tak strelecký účet zápasu.

FK Senica – AS Trenčín 1:3 (0:3)

Góly: 85. Moses (z 11 m) – 21. Bukari, 26. van Kessel, 31. Roguljič. Rozhodovali: Pavlík – Benko, Štrbo, ŽK: Černák – Križan, 316 divákov.
Senica: Vorel – Mihal, Didiba, Lukáčik – Kučera (62. Joseph), Totka, Duda, Moses, Addo – Sulley (46. Černák), Meliš (78. J. Buchel)
Trenčín: Šemrinec – Šulek, Križan, Kapuadi, Keston – Zubairu – Bukari, Roguljič (58. Corryn), Kadák (74. Čatakovič), Ghali, van Kessel (80. Depetris)

Hlasy po zápase

Ján Bíreš, tréner FK Senica: „Prvý polčas sa nedá hodnotiť, súper nás do tridsiatej minúty úplne rozobral. Predpokladali sme, že súper je dynamický, rýchly a priamočiary, to sa aj v zápase ukázalo. Druhý polčas sme zmenili rozostavenie, hra sa z našej strany výrazne zlepšila, čoho výsledkom bol gól."

Norbert Hrnčár, tréner AS Trenčín: „Prvý polčas mal z našej strany veľmi vysokú kvalitu, dobrý pohyb a vytváranie si gólových šancí. Zápas rozhodol prvý polčas. Je škoda, že sme v druhom polčase poľavili v niektorých veciach, riešenie gólových situácii v druhom polčase bolo menej kvalitné."

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.