Série pokračujú: Liptáci nebodovali od januára, Trenčín predvádza víťazný marš

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš podľahli v 44. kole Tipos extraligy na domácom ľade HK Dukla Trenčín 2:6. Pre Liptákov to bola ôsma prehra za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Série pokračujú: Liptáci nebodovali od januára, Trenčín predvádza víťazný marš
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčania sa ujali vedenia v 5. minúte, keď Paukovček od červenej čiary nahodil puk a prekvapil Kozela. Liptáci následne zvýšili aktivitu a po úspešnom blafáku Štraucha sa im podarilo vyrovnať. V 17. minúte však inkasovali dvakrát v priebehu 32 sekúnd. Sojčík najskôr šikovne tečoval strelu Rajnohu a krátko na to Kozel kapituloval po delovke Paukovčeka.

Domácim skvele vyšiel úvod druhej tretiny a už po 21 sekundách znížili na 2:3. Štrauch sa natlačil pred Karjalainena a prekonal ho bekhendovým blafákom. V polovici zápasu však Trenčania viedli opäť dvojgólovým rozdielom zásluhou Šveca, ktorý sa presadil po akcii Sádeckého so Sojčíkom. V 38. minúte poistil náskok hostí Hecl.

V záverečnej tretine Trenčania kontrolovali hru a z ľadu posledného tímu tabuľky si odniesli tri body. Ich triumf spečatil v 55. minúte Kettunen, ktorý strelou z ostrého uhla takmer z bránkovej čiary zaskočil Kozela.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Góly: 11. Štrauch (Huna, Surový), 21. Štrauch – 5. Paukovček (Starosta), 17. Sojčík (Rajnoha, Švec), 17. Paukovček (Hecl, Starosta), 30. Švec (Sádecký, Sojčík), 38. Hecl (Chromiak), 55. Kettunen. Rozhodovali: Tvrdoň, D. Konc st. – Kacej, Ordzovenský, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0
Liptovský Mikuláš: Kozel – Kurali, Nemec, Mezovský, Pavúk, Rusina, Valtola, Droppa, Kapičák – Štrauch, Surový, Huna – Kiss, Oško, Michalík – Haluška, Uhrík, Vybíral – Kalousek, Parobek, Dunčko
Trenčín: Karjalainen – Ackered, Lemcke, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha, Ilenčík – Hecl, Paukovček, Chromiak – Okuliar, Reddick, Berisha – Kukuča, Rehuš, Kettunen – Sojčík, Švec, Sádecký – Ferenyi