Série pokračujú: Vojaci prehrávajú, Podtatranci vyhrávajú

Štvrtá prehra za sebou v podaní Dukly Trenčín a tretia výhra v sérii pre HK Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Série pokračujú: Vojaci prehrávajú, Podtatranci vyhrávajú
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hostia boli od úvodných sekúnd aktívnejším tímom a rýchlo sa dostali do vedenia. V 3. minúte prenikol do útočného pásma Tavi, bez problémov prihral pred bránkovisko Zagrapanovi. Útočníka Popradu nikto neatakoval a puk dorazil do siete. Všetko ešte musel odobriť videorozhodca, ktorý gól uznal. Dukla bola pod tlakom aj v nasledujúcich minútach. Bjalončík prihral Vandasovi, ktorý neprekonal presúvajúceho sa Karjalainena.

V polovici úvodnej tretiny sa podarilo podtatrancom pridať druhý úspech. Trenčania nevyhodili puk z pásma. Livingston prihral Vandasovi, ktorého strelu šikovne tečoval Bjalončík. Nasledujúce minúty priniesli svižný hokej s výraznou aktivitou na hosťujúcich hokejkách.

Druhá tretina

Dlhé minúty druhej tretiny neprinášali vážnejší vzruch pred bránkami. Až po polovici zápasu domáci pridali na obrátkach, čo sa prejavilo aj na šanciach. V 32. minúte Rehušovi strela ideálne nesadla. O dve minúty neskôr sa domáci dostali do brejku dvoch proti jednému. Paukovček neuspel, no po prihrávke pred bránkovisko v neprehľadnej situácií dopravil puk za dezorientovaného Vošvrdu Hecl.

Už o necelú pol minútu mohlo byť vyrovnané. Haščák tečoval puk a ten sa po odraze od gólmanovho výstroja pohyboval po bránkovej čiare. Trenčanov bol zrazu plný ľad. V 37. minúte mohol zrovnať Paukovček, ale ťažký puk do odkrytej bránky neposlal.

Tretia tretina

V 46. minúte mali kamzíci opäť na dosah dvojgólové vedenie. Ulrychova strela sa odrazila od žŕdky. Popradčania sa následne sústredili najmä na pozornú defenzívu, ktorú sa Trenčanom nedarilo prekonať. Tréner Pardavý dve a pol minúty pred koncom stretnutia odvolal z brány Karjalainena.

Napriek tlaku však gól padol na opačnej strane, keď Haščák strelou z polovice klziska trafil opustenú bránku.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 34. Hecl (Okuliar, Ackered) – 3. Zagrapan (Tavi, Handlovský), 10. Bjalončík (Vandas, Livingston), 59. Haščák (Svitana, Skokan), vylúčenia na 2 min: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0 Rozhodovali: Baluška, Štefík – D.Konc ml., J.Konc ml.
Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha – Okuliar, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Berisha – Chromiak, Reddick, Valach – Sádecký, J.Švec, Sojčík – Kukuča
Poprad: Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, M.Hudec, D.Brejčák, Kramár, Hajnik – Marcel Haščák, Skokan, Svitana – Livingston, Bjalončík, Vandas – Tavi, Zagrapan, Handlovský – Matúš Paločko, Preisinger, Mešár