Spišiaci zarmútili vojakov minútu pred koncom: Trenčín im to vrátil v predĺžení

V oklieštenom utorkovom kole hokejovej extraligy sa pod Čákovým hradom predstavil nováčik zo Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Spišiaci zarmútili vojakov minútu pred koncom: Trenčín im to vrátil v predĺžení
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v utorňajšom zápase 19. kola Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 5:4 po predĺžení. Tri kanadské body za víťazný zásah a dve asistencie si pripísal český center Josef Mikyska, jeho kolega z prvej formácie Radoslav Tybor strelil dva góly.

Prvá tretina sa niesla v znamení množstva zahodených šancí na oboch stranách. V 10. minúte mal hosťujúci brankár Melicherčík šťastie, po teči Honzeka ho zachránila žŕdka. Domáci brankár zas podržal svoj tím pri dvoch tutovkách Spišiakov. Tí sa napokon ujali vedenia v 18. minúte v presilovke zásluhou Štraucha.

O vyrovnanie sa postaral v 28. minúte aj s dávkou šťastia Paukovček. O chvíľu neskôr sa brankár Spišiakov Melicherčík prezentoval nebezpečným zákrokom na jedného z hráčov Dukly a za napadnutie hlavy a krku dostal trest 5+DKZ. Jeho náhradník Surák si čistý štít dlho neudržal. V 31. minúte ho poľahky prekonal Tybor a silnú pasáž Dukly podčiarkol tretím gólom Kudla, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Hostia odpovedali gólom Nieminena, ktorého našiel pred bránkou ideálnou prihrávkou Rapáč.

Mohlo by vás zaujímať

Na začiatku tretej časti vyrovnal Tyczinski, po šikovnom teči Tybora sa však domáci znova dostali na koňa. V 55. minúte bol po zmätkoch v trenčianskom bránkovisku blízko k vyrovnaniu Nieminen, ale nedokázal zasunúť puk do bránky.

Dukla tesný náskok napokon neudržala, vylúčenie Chovana potrestal Salituro a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o výhre Dukly Mikyska.

HK Dukla Trenčín – HK Spišská Nová Ves 5:4 pp (0:1, 3:1, 1:2 – 1:0)

Góly: 28. Paukovček (Mikyska), 31. Tybor (E. Švec, Bezúch), 38. Kudla (Bezúch), 50. Tybor (Mikyska), 63. Mikyska (Starosta, Bezúch) – 18. Štrauch (Salituro, Ščurko), 40. Nieminen (Rapáč, Kuru), 44. Tyczynski (Ščurko), 59. Salituro (Atwal, Petgrave). Rozhodovali: Goga, Kalina – Bogdaň, Hercog, vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše Melicherčík (Spišská N. Ves) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 99 divákov.
Trenčín: Valent – Kudla, Lemcke, Starosta, E. Švec, Nemčík, Chovan – Berisha, Mikyska, Tybor – Bezúch, Paukovček, Krajč – Honzek, J. Švec, Hudec – Beták, Rehuš, Krajčovič
Spišská Nová Ves: Melicherčík (29. Surák) – Petgrave, Česánek, Oullet-Beaudry, Atwal, Romaňák, Ordzovenský, Malina – Štrauch, Vrábeľ, Salituro – Nieminen, Kuru, Rapáč – Hamráček, Tyczynski, Ščurko – Tomala, Vartovník, Džugan