Futbal

Trenčania po korona pauze pri chuti: Odnieslo si to Pohronie, FOTO

Najvyššia slovenská futbalová súťaž Fortuna liga odštartovala po vyše trojmesačnej pauze spôsobenej koronakrízou zápasmi 1. kola skrátenej nadstavby.

Ilustračný obrázok k článku Trenčania po korona pauze pri chuti: Odnieslo si to Pohronie, FOTO
9

Po viac ako trojmesačnej pauze sa v súťažnom zápase predstavili Trenčín a Pohronie. Súboj prvého s posledným v skupine o udržanie začal opatrne. Prvú šancu mali Trenčania vo 8. minúte, pokus Kadáka aj následnú Bukariho strelu zvládol Jenčo vyraziť. Veľkú tutovku zahodil v jednom z protiútokov hráč AS, van Kessel. S jeho slabým pokusom si Jenčo bez problémov poradil. Prvý gól prišiel po Šulekovej kolmici a Bukariku úniku z pravej strany. Ten prebehol cez obranu súpera a naservíroval gól Ghalimu, ktorý vystrelil do prázdnej brány. Po náznaku tlaku hostí sa Trenčín opäť dostal do protiútoku a v 39. minúte skóroval na 2:0 po prihrávke od Bukariho van Kessel. Mohol si pritom vybrať, či neprihrá Bukarimu alebo Ghalimu. Hostia pohrozili v 44. minúte. Po faule v tesnej blízkosti pokutového územia zahral priamy kop Pellegrini, jeho strela sa odrazila od brvna, avšak len pred bránkovú čiaru Šemrincovej brány. Následná dorážka Blahúta už nemala potrebnú razanciu.

Pohronie bolo v úvode druhého polčasu o čosi aktívnejšie, v 51. minúte však udrel opäť Trenčín. Po úniku Juliena zľava vyrazil gólman Jenčo strieľanú prihrávku len pred seba a tam už bol nikým nestrážený Roguljič, ktorý mal pred sebou len prázdnu bránu – 3:0. V 56. minúte to už bolo 4:0, po krásnej kombinácii dua van Kessel – Bukari skóroval druhý menovaný, opäť prakticky do prázdnej brány z bezprostrednej blízkosti.

Roguljičov pokus z hranice pokutového územia z priameho kopu letel tesne nad. Podobne skončil aj Šulekov pokus po rýchlej akcii v 62. minúte. V 65. minúte si krásne prebral loptu Bukari a pri pravej čiare prebehol polovicu ihriska. Tiesnený obrancom však nedokázal razantnejšie zakončiť. V tej istej minúte sa pripomenuli aj hostia, Mazáňovu strelu spoza šestnástky vyrazil Šemrinec nad bránu. Súboj Mazáň – Šemrinec mal reprízu v 70. minúte, tentokrát po priamom kope gólman Trenčína vyrazil pred seba. V závere stretnutia sa ešte hostia snažili aspoň o čestný úspech v podobe gólu, po krásnom centri Mazáňa mal v 88. minúte gól na kopačke z bezprostrednej blízkosti Badolo. Narazil však na Šemrinca, ktorý poslal loptu na roh. Skóre sa už viac nemenilo, Trenčín zdolal Pohronie 4:0.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

AS Trenčín – FK Pohronie 4:0 (2:0)

Góly: 27. Ghali, 39. van Kessel, 51. Roguljić, 56. Bukari. Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Jánošík, ŽK: El Mahdoui – Abrahám, 207 divákov
Trenčín: Šemrinec – Šulek © (73. Slávik), Križan, Kapuadi, Julien – Kadák (73.Čatakovič), El Mahdioui, Roguljić – Bukari (78. Tučný), van Kessel, Ghali
Pohronie: Jenčo – Hatok, Pavlík, Jacko, Župa – Blahút, Chríbik, Pellegrini © (60. Gerebenits), Mazan – Weir (55. Badalo) – Matić (72. Abrahám)

Hlasy po zápase

Norbert Hrnčár, tréner Trenčína: „Predpokladali sme, že zápas bude mať podobný priebeh, že hostia stavajú na dobrej defenzíve a vyrážajú do brejkov, prípadne skúsia využiť nejaké štandardné situácie. Tie šance sme ustrážili, do brejkov sme ich nepustili a zápas sme mali absolútne pod kontrolou, dali sme štyri pekné góly. Nespokojný som so záverom, bolo to rozhárané, príliš veľa zbytočných strát z našej strany. Záver síce nebol celkom v poriadku, ale 4:0 je, myslím, veľmi pekný a slušný výsledok po dlhom čase bez ligového zápasu. Som rád, že to chalani zobrali profesionálne, bolo tam správne nastavenie aj kvalita z našej strany.“

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: „Ako som už pred zápasom povedal, hrali sme proti najkvalitnejšiemu tímu v spodnej šestke, Trenčín sem určite nepatrí. A to ukázal aj dnes. Smerom dopredu majú obrovskú silu, čo nám dnes aj ukázali. Možno by sa zápas vyvíjal inak, keby Pellegrini v 43. minúte dal kontaktný gól z priameho kopu. V druhom polčase sme za 5–6 minút dostali dva góly a potom sa už len dohrávalo. Určite mi zostáva pogratulovať domácim k zaslúženému víťazstvu.“

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.