Rôzne

Trenčianska univerzita si zvolila rektora: Vymenovania má v rukách Čaputová

Zasadnutie akademickej obce malo premiéru v online priestore. Senát rozhodoval o mene rektora univerzity.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianska univerzita si zvolila rektora: Vymenovania má v rukách Čaputová
Zdroj: TASR

Rektorom Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne bude aj v nasledujúcom štvorročnom období súčasný rektor Jozef Habánik. Informovala o tom hovorkyňa univerzity Lucia Petríková.

„Akademický senát TnUAD zvolil v stredu už tretíkrát Jozefa Habánika za kandidáta na rektora trenčianskej univerzity. Zasadnutie akademickej obce sa vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu uskutočnilo prvýkrát v online priestore,“ uviedla Petríková.

Ako dodala, z 22 prítomných členov Akademického senátu TnUAD v tajnom hlasovaní vyjadrilo Habánikovi podporu 21 senátorov, nikto nebol proti a jeden sa zdržal hlasovania.

„Výsledok tajného hlasovania je pre mňa veľkým záväzkom. Je to však aj o spoločnej zodpovednosti, napĺňať ciele ďalšieho kvalitatívneho rozvoja univerzity. V nasledujúcich štyroch rokoch sa na univerzite budeme venovať najmä podpore excelentnosti vo výskume a vývoji. Pracovať budeme aj na nových ubytovacích kapacitách pre študentov, aby sme vytvorili príjemné prostredie na štúdium, ale aj na oddych a vytvorili takzvané študentské mestečko okolo univerzity. Naďalej budeme podporovať talentovaných študentov a zvyšovať nároky na výsledky vzdelávania,“ povedal po vyhlásení výsledkov voľby staronový rektor.

Na rektora čaká ešte oficiálne vymenovanie, prezidentka SR Zuzana Čaputová tak urobí na jar budúceho roku.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM