Trenčianske ofenzívne trápenie pokračuje: Ani s jedným gólom sa nevyhráva, FOTO

V úvode novej sezóny sa hokejistom Dukly Trenčín nedarí, keď majú problémy hlavne so strieľaním gólov.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianske ofenzívne trápenie pokračuje: Ani s jedným gólom sa nevyhráva, FOTO
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hokejisti HC ‘05 Banská Bystrica si v 4. kole Tipos extraligy pripísali na konto už tretí triumf v sezóne, keď v piatok uspeli na ľade HK Dukla Trenčín 3:1. Dvoma gólmi k tomu prispel Alex Tamáši, tretí zásah pridal pri svojej premiére v novom drese ruský útočník Nikita Ščerbak.

Prvá tretina

Bystričania vstúpili do zápasu aktívnejšie a už po 90 sekundách sa po zadovke Fossiera dostal do šance Berger, no ani na dvakrát neprekonal Valenta. Na druhej strane sa dostal Švec k odrazenému puku pred Gajanom, no skóre sa nemenilo.

Hostí potom posadilo na koňa vylúčenie Stránskeho, ktoré ešte zostalo nepotrestané, no Bystrica sa už z druhej presilovky dokázal presadiť. Hákovanie Minárika potrestal pri početnej výhode v 16. minúte strelou spomedzi kruhov Tamáši, keď hostia vyšachovali obranu súpera.

Druhá tretina

Aj v druhej časti zápasu bola výraznejšia aktivita na hokejkách Bystričanov, doráźka Kabáča po strele Tamášiho na konci 24. minúty však ich náskok nezveľadila. Trenčania sa k ohrozeniu bránky súpera dostávali sporadicky a k vyrovnaniu im nepomohla ani presilovka pri vylúčení Creviera-Morina.

Naopak, druhýkrát sa zapísal do streleckej listiny Tamáši, ktorý sa najlepšie zorientoval v neprehľadnej situácii pred bránkou Duly v 32. minúte a zvýšil na 2:0. V závere tretiny sa Trenčania snažili o kontaktný zásah, Gajan však držal čisté konto.

Športové správy

Tretia tretina

Domáci na začiatku tretej tretiny zvýšili aktivitu, v ktorej ich pribrzdil faul Šveca, no presilovku Bystrica nevyužila. Trenčania sa dočkali gólu v 48. minúte, keď Tybor pokusom pop hornú žŕdku rýchlo využil početnú výhodu pri treste Fossiera.

Vyrovnania sa však domáci nedočkali, po chybe v obrane Dukly spečatila triumf „baranov“ ich nová akvizícia Ščerbak gólom na 3:1. Trenčín už nedokázal skórovať ani pri hre bez brankára.

HK Dukla Trenčín – HC 05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 48. Tybor (Mikyska, Starosta) – 16. Tamáši (Šoltés, Berger), 32. Tamáši (Ďatelinka, Kabáč), 53. Ščerbak (Ihnačák). Rozhodovali: Konc st., Kalina – Bogdaň, Valo, vylúčenia: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1321 divákov
Trenčín: Valent – Crinon, Kudla, Lemcke, Starosta, Meszároš, Nemčík, Martiška – Tybor, Mikyska, Honzek – Rehuš, Paukovček, Valach – Beták, Švec, Minárik – Krajčovič, Stránský, Krajč
Banská Bystrica: Gajan – Breton, Brejčák, Cardwell, Ďatelinka, Crevier-Morin, Bdžoch, Jendroľ – Bubela, Ihnačák, Ščerbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Gabor, Mistele – Výhonský, Tamáši, Kabáč