Hokej

Trenčiansky bojovník Chára v príprave na sezónu: Bude najstarší hráč NHL

Zdeno Chára chce byť pripravený na úvod sezóny, rozhodne však fyzický stav. Ako to sám vidí?

Ilustračný obrázok k článku Trenčiansky bojovník Chára v príprave na sezónu: Bude najstarší hráč NHL
Zdroj: TASR

Slovenský hokejista Zdeno Chára chce byť napriek pretrvávajúcim zdravotným problémom po viacnásobnej zlomenine čeľuste k dispozícii svojmu klubu Bostonu Bruins už na otvárací duel novej sezóny NHL proti Dallasu Stars. Ten je na programe 3. októbra.

„Mal by som byť pripravený. Môj štart je však podmienený tým, že v spomínanom termíne nebudem pociťovať žiadne obmedzenie, vyplývajúce zo zranenia. Po absolvovaní všetkých operácií a rehabilitácií sa celý proces predĺžil o šesť-sedem týždňov,“ osvetlil situáciu 42-ročný obranca v rozhovore na webstránke Bruins.

„Stále pracujem na tom, aby som sa vrátil do pôvodnej formy a nabral silu, ktorú som počas vynútenej prestávky stratil,“ doplnil.

Rodák z Trenčína a v novej sezóne najstarší hráč profiligy navyše počas leta podstúpil aj liečbu ramena, s ktorým mal problémy už v minulosti.

Chára utrpel zranenie čeľuste vo štvrtom dueli finálovej série Stanleyho pohára proti St. Louis Blues, keď ho do tváre trafil puk z hokejky Braydena Schenna.

Napriek závažnosti zranenia sa kapitán medveďov vo zvyšných troch dueloch objavil na ľade so špeciálnym krytom tváre, no jeho sebazaprenie mu napokon vytúžený druhý triumf neprinieslo. Záverečný siedmy zápas prehral Boston 1:4 a z premiérového zisku trofeje sa tešili hráči St. Louis.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie