Futbal

Trenčín prvýkrát v sezóne bodoval: Tréner AS to však považuje za prehru

Futbalisti AS Trenčín remizovali v zápase 2. kola Fortuna ligy s MFK Ružomberok 1:1. Čo povedali tréneri?

Ilustračný obrázok k článku Trenčín prvýkrát v sezóne bodoval: Tréner AS to však považuje za prehru

Trenčania začali prvý zápas vo svojom novom prechodnom domove v Žiline výborne. Už v 9. minúte sa tešili z gólu, keď sa v šestnástke zblízka pohotovo presadil Keston Julien. Gól im pomohol, ale žiadnu gólovú šancu si z mierneho tlaku nevypracovali a tak prišiel trest. Hostia rozohrali na konci 21. minúty priamy kop, k lopte sa v šestnástke naľavo dostal Gerec a oblúčikom preloboval Šemrinca. Hra sa vyrovnala, oba tímy sa snažili o gól, ale do finálnej fázy sa dostávali len ojedinele. Strelu v dobrej pozícii, ale iba do stredu brány, predviedol v 37. minúte Brenkus. O minútu neskôr preveril pripravenosť Krajčírika Bukari, ale brankár hostí jeho pokus nohami vyrazil. Mimo brány pálil z dobrej pozície aj Kostadinov a v nadstavenom čase po priamom kope hostí nastali v trenčianske obrane zmätky, nakoniec sa však domáci ubránili.

Druhý polčas ponúkol v úvode zaujímavé momenty. Trenčania mali v 55. minúte blízko ku gólu, ale Roguljičov pokus vytlačil Krajčírik na roh. O päť minút neskôr zlikvidoval Šemrinec pokus Brenkusa, ktorého onedlho vystriedal Zsigmund. Domáci zase posilnili útok, keď namiesto Koolwijka prišiel Čatakovič. Hostia mohli v 73. minúte viesť, ale Takáčov dobrý pokus z hranice šestnástky Šemrinec zneškodnil.

V zápase bolo čoraz viac vidieť, že tím, ktorý strelí gól, vyhrá, ale obe mužstvá kopili nepresnosti, nevedeli si vypracovať šancu, a keď aj nejaká sľubná prišla, naložili s ňou zle. Pribudlo síce nervozity a tvrdosti, ale gólov nie.

V nadstavenom poltucte minút sa na tom nič nezmenilo aj preto, lebo Bukari sa ulakomil na strelu a neprihral, Čatkovič zakončil vedľa pravej žrde a striedajúci Bobček na opačnej strane po sóle neprekvapil strelou.

Hlasy trénerov:

Roman Marčok, tréner Trenčína: „Vstup do zápasu sme mali dobrý, začali sme podľa našich predstáv. Strelili sme gól a mohli sme tento moment využiť viac v náš prospech. Hru sme kontrolovali a mali sme pridať ďalší gól. Po štvrťhodine sme však pokazili niekoľko prihrávok pri výstavbe útoku, jednoduché lopty a súper ožil. Pomohol mu vyrovnávajúci gól, ktorý je pre nás veľkou výstrahou, pretože dnes to znamenalo pre nás, podľa mňa, prehru, aj keď výsledok je iný. Od inkasovaného gólu sme sa na ihrisku hľadali, striedali sme lepšie momenty s horšími. Do 65. minúty súper s nami držal vyrovnanú partiu, mohol ísť aj do vedenia, ale potom sme sa vrátili do zápasu. Bolo to o nás, či zápas strhneme na svoju stranu, ale k tomu, aby sa to podarilo, chýbalo viac chcenia a viac gólových situácií, ktorých sme si veľa nevypracovali. Mali sme súpera za pasivitu potrestať, ale nedokázali sme to.“

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Mali sme katastrofálny vstup do zápasu, chlapcov som nepoznával. Bolo to z našej strany malátne, ťažkopádne, bez agresivity a pomalé a súper to využil gólom. Do prestávky sme náhodným gólom vyrovnali, čo nás postavilo na nohy a boli sme rovnocenným súperom. Druhý polčas bol už z našej strany lepší, čo sa týka gólových šancí, možno sme tých vyložených mali viac ako súper. Zápas sa skončil síce zaslúženou remízou, ale pri troške väčšej kvality v zakončení sme ho mohli výsledkovo zvládnuť aj trojbodovo.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Zatiaľ sa teda slová spred sezóny veľmi nenapĺňajú…