Trenčín to doma nezvládol: Ak chcú vojaci postúpiť, už nemôžu zaváhať

Ani v druhom domácom stretnutí vo štvrťfinále play-off nedokázali hokejisti Trenčína vyhrať. Ak chcú postúpiť ďalej, musia vyhrať trikrát za sebou.

Ilustračný obrázok k článku Trenčín to doma nezvládol: Ak chcú vojaci postúpiť, už nemôžu zaváhať
8
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stredajšom štvrtom zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín tesne 5:4 a v sérii vedú 3:1. Piaty duel je na programe v piatok na ľade Michaloviec.

Prvá tretina

Trenčania začali štvrtý zápas dvoma vylúčeniami na začiatku stretnutia. To prvé ešte prežili bez ujmy. V druhom sa však hostia z Michaloviec natrvalo usadili pred Valentom a podarilo sa im otvoriť skóre stretnutia. V 6. minúte prešla Lehtonenova strela od modrej čiary až do siete. Východniari sa z vedenia dlho netešili.

Domáci odpovedali rovnako v presilovej hre. Po vyhranom vhadzovaní sa do puku od modrej čiary oprel Valach a strelou pod hornú žŕdku nedal Tomekovi šancu. Zápas nabral tempo a bojovalo sa o každý centimeter ľadu. V závere úvodnej časti hry nezvládol osobný súboj Ilenčík. Do nájazdu sa dostal Regenda a obstrelil Valenta. V samom závere prvej tretiny šli Trenčania do brejku. Krajčovej strele chýbali centimetre.

Druhá tretina

Úvod druhej časti hry vyšiel lepšie Trenčanom. V 24. minúte sa do zakončenia prekľučkoval Berisha. Bol však blízko gólmana na to, aby dokázal lepšie zakončiť. O minútu neskôr prihral Kettunen puk spoza bránky na modrú čiaru Bokrošovi, ktorý ho poslal do vinkla. Michalovčania sa postupne prebrali a v polovici zápasu im mohol vedenie prinavrátiť Karaffa po výbornej prihrávke Bartánusa. Proti bol pohotový Valent, ktorý sa dokázal presunúť k pravej žŕdke. V 32. minúte trafil po prihrávke Karaffu ideálne Mašlonka a Valent bol bez šance.

V 35. minúte hrala domáca Dukla viac ako minútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Po niekoľkých pokusoch sa napokon podarilo strelou z prvej uspieť Berishovi a vyrovnal na 3:3. V 37. minúte mohli ísť Michalovce znova do vedenia. Bokroš sa pošmykol za bránkou. Pred ňou zostal nepokrytý Takáč. Jeho delovka však mierila iba do hrude Valenta.

Tretia tretina

Tretiu tretinu začali aktívnejšie hostia z Michaloviec, ktorí dohrávali presilovú hru. V tlaku zostali aj po jej konci a vybojovali si ďalšiu výhodu o jedného hráča, no bez gólového úspechu. Po nej sa však východniari presadili. Puk sa z rohu klziska odrazil medzi kruhy a pohotový Karaffa trafil nad Valentovu vyrážačku. „Vojaci“ nezložili zbrane a už o niečo viac ako minútu bolo vyrovnané. Puk spoza bránky putoval na modrú čiaru pre Ackereda, ktorý umiestnenou strelou upravil na 4:4.

Gólová prestrelka pokračovala. V presilovej hre vystrelil od modrej čiary McCormack, puk sa odrazil od žŕdky a do siete ho zblízka poslal Regenda, čím rozhodol o víťazstve Michaloviec.

HK Dukla Trenčín – HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Góly: 9. Valach (Berisha, Rehuš), 25. Bokroš (Kettunen, Švec), 35. Berisha (Ackered, Okuliar), 51. Ackered (Kettunen, Švec) – 6. Lehtonen (Southorn, Bartánus), 19. Regenda (Galamboš), 32. Mašlonka (Karaffa, Šedivý), 49. Karaffa (Mihálik), 52. Regenda (McCormack, Korhonen). Rozhodovali: Tvrdoň, Orolín – Kacej, Ordzovenský, vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Okuliar 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták
Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Ťavoda, Lačný, Šedivý – Takáč, Lalancette, Šoltés – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Karaffa, Suja, Mašlonka