Futbal

Víťazná séria sa skončila: Trenčínu nestačil ani dvojgólový náskok

V záverečnom stretnutí pred reprezentačnou prestávkou sa skončila úspešná trenčianska séria. Proti poslednej Nitre nestačil ani náskok 2:0…

Ilustračný obrázok k článku Víťazná séria sa skončila: Trenčínu nestačil ani dvojgólový náskok

Futbalisti AS Trenčín a FC Nitra sa v nedeľnom stretnutí 7. kola Fortuna ligy v Žiline rozišli zmierlivo 2:2. Trenčania síce vo svojom prechodnom domove viedli po prvom polčase o dva góly, ale hosťom sa podarilo po zmene strán v krátkom časovom slede zmazať manko a zabodovať druhýkrát v sezóne.

Trenčania mali od začiatku viac z hry a častejšie zamestnávali obranu súpera. Čatakovič poslal loptu v 7. a 12. minúte tesne vedľa Šípošovej bránky, ale v závere úvodnej dvadsaťminútovky sa domáci tešili, keď Comvaliusovu strelu Šípoš vyrazil a Koolwijk ju poslal pohotovo do siete. V 25. minúte sa mohli Nitrania tešiť z vyrovnávajúceho gólu, ale Gatarič po rýchlom úniku trafil ľavačkou iba do ľavej žrde. Domáci zvýšili onedlho na 2:0. Najskôr Roguljič po polhodine hlavičkoval vo výbornej pozícii po Comvaliusovom centri zľava nad bránku, ale o chvíľu obrana hostí zaváhala, Roguljič trafil do pravej žrde a odrazenú loptu poslal Čatakovič za Šípoša. Čatakovič mal aj ďalšiu šancu pri priamom kope, ale trafil tesne mimo nitrianskej bránky.

Nástup do druhého polčasu mali hostia vynikajúci a po 12 minútach bolo vyrovnané. V 52. minúte sa z nevinnej akcie po pravej strane, centri do šestnástky a teči presadil Chobot a o 5 minút využil kolmé vysunutie na únik a vyrovnávajúci gól Ristovski.

Nitrania sa tlačili aj do ďalšieho gólu, ale domáci sa spamätali a začali opäť hrať. V 72. minúte Bukari výborne zakončil, dobre však zasiahol aj Šípoš a loptu vyrazil na roh. Následne mali Trenčania niekoľko závarov pred bránkou Nitry, Šípoš si však poradil aj so strelou, ktorú naňho vyslal Zubairu. V 84. minúte striedajúci Depetris napriahol z hranice šestnástky a Šípoš jeho pokus vytlačil na brvno. V 88. minúte mohol po akcii Van Kessela a odrazenej lopte rozhodnúť Bukari, ale zo 7 metrov poslal loptu len nad poloprázdnu bránku. Domáci krídelník ideálne nezakončil v dobrej pozícii ani v úvode štvorminútového nadstaveného času. Na opačnej strane mohol rozhodnúť striedajúci Šimončič, opečiatkoval však iba pravú žrď Šemrincovej bránky.

AS Trenčín - FC Nitra 2:2 (2:0)

Góly: 19. Koolwijk, 31. Čatakovič – 52. Chobot, 57. Ristovski. Rozhodovali: Kružliak – Štrbo, Tomčík, ŽK: 42. Roguljič, 69. Šulek, 82. Julien – 40. Vrábel, 48. Kuník, 64. Süttö (tréner Nitry), 415 divákov
Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Skovajsa (84. Kadák), Julien – Zubairu, Koolwijk – Roguljič (78. Depetris) – Bukari, Čatakovič, Comvalius (64. Van Kessel)
Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Farkaš, Magda – Faško, Vrábel (73. Šurnovský) – Fabiš, Gatarič, Chobot (90. Šimončič) – Ristovski (84. M. Fábry)

Hlasy trénerov

Roman Marčok, tréner Trenčína: „Pre nás spôsob, akým sme odohrali polovicu druhého polčasu, nie je to, čo charakterizuje náš klub. Neboli sme dostatočne agresívni, aktívni, prestali sme hrať s loptou a pustili sme do hry súpera. Ten vyrovnal a začali sme hrať o zápas, o výsledok, no už bolo neskoro. V závere sme mali tri situácie, aby sme zápas vyhrali, ale rovnako mohol rozhodnúť aj súper. Mohlo to dopadnúť akokoľvek. Pre nás je to strata bodov.“

Marián Süttö, tréner Nitry: „Bol to pre nás mimoriadne náročný zápas, či už z pohľadu súpera, alebo trávnika. Obával som sa trenčianskeho rozletu, ich kvalita je na našu súťaž vysoká a tri kolá hrali mimoriadne aj výsledkovo. Hráčov sme takticky zaviazali a súper to využil. Kvalitou nás vpredu prevýšil a nebyť Šípoša, bolo by do polčasu rozhodnuté. V polčase sme si ujasnili veci, zdvihli sme hlavu a druhý polčas sme odmakali. V momentálnej situácii proti súperovi, ako je Trenčín, musíte mať aj šťastie. Tak aj bolo. V závere by bolo asi veľmi kruté pre Trenčín, ak by Šimončič trafil namiesto do žrde do siete. Bod je bod, berieme ho všetkými desiatimi a ideme bojovať ďalej.“

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu