Aktualizované Futbal

Výsledkové trápenie pokračuje: AS Trenčín zostáva posledný!

Po reprezentačnej prestávke pokračovala Fortuna liga 6. kolom a ďalej pretrváva aj čakanie na trenčiansku výhru.

Ilustračný obrázok k článku Výsledkové trápenie pokračuje: AS Trenčín zostáva posledný!
5
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v 6. kole Fortuna ligy s AS Trenčín 1:1. Hostí poslal v prvom polčase do vedenia Hamza Čatakovič, v 83. minúte vyrovnal Ricardo Phillips.

Zápas sa začal vo svižnom tempe, gólové príležitosti však pribúdali iba pomaly. V 9. minúte domáci Ivanov v nádejnej situácii neprekonal Šemrinca. Najväčšiu šancu domácich v prvom polčase mal v 22. minúte Spojlarič, ktorý si ideálne nabehol na Žofčákovu prihrávku, no loptu nasmeroval iba do žŕdky. Trenčania sa už v prvom polčase snažili oživiť hru viacerými striedaniami a v 40. minúte sa dočkali.

Obrana domácich nechala priveľa priestoru Čatakovičovi, ktorého prvú strelu brankár Markovič vyrazil, no Vaško neodkopol loptu a trenčiansky útočník ju pohodlne dopravil do bránky – 0:1.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Roguljič mohol v závere prvého polčasu zvýšiť náskok hostí, ale jeho prudkú strelu zmaril Markovič. Druhý polčas bol najmä o snahe domácich o vyrovnanie. Tí sa snažili diktovať hru, ale obrana Trenčína ich držala v bezpečnej vzdialenosti od Šemrincovej bránky. V 72. minúte nevyužil sľubnú príležitosť Spojarič, no v 83. sa domáci dočkali. Po závare v pokutovom území sa k lopte dostal Phillips a z hranice šestnástky zamieril k ľavej žrdi – 1:1. V zostávajúcich minútach sa ešte domáci pokúšali aj o druhý gól, viacero centrovnaých lôpt pred Šemrinca však neprinieslo vážnejšiu šancu.

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 1:1 (0:1)

Góly: 83. Phillips – 40. Čatakovič. Rozhodovali: Gemzický – Vorel, Tomčík, ŽK: Spoljarič, Mendez – Čatakovič.
MFK Zemplín Michalovce: Markovič – M. Kolesár, Pino Soler, Vaško, Mendez – Neofytidis – Begala (53. Phillips), Ivanov, Spoljarič – Trusa (83. Gríger), Žofčák (79. Kountouriotis)
AS Trenčín: Šemrinec – Yem (15. Ligeon), Šulek, Kapuadi, El Mahdioui – Corryn (26. Kadák), Pirinen – Ghali, Roguljič, Azango (15. Comvalius) – Čatakovič (56. Ikoba)

Hlasy trénerov

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Sme sklamaní z výsledku. Väčšiu časť zápasu sme boli dominantní. Hostí sme vysoko napádali, nechceli sme ich nechať hrať. Vypracovali sme si dostatok príležitostí ešte v prvom polčase, nastrelili sme aj žŕdku, no napokon sme inkasovali. Po štvrťhodine hry v druhom polčase išli hráči za víťazstvom, chceli s výsledkom niečo urobiť. Dali sme gól, no mali sme možno aj desať ďalších šancí. Chlapcov musím pochváliť za dnešný výkon.“

Stijn Vreven, tréner AS Trenčín: „Z našej strany to bolo zlé, nespoznával som svoje mužstvo. Hrali sme zle po taktickej stránke, náš výkon nebol dobrý. Boli sme zlí v prihrávkach, na lopte. V druhom polčase sme s tým chceli niečo urobiť a hoci sme ukázali aj niečo pozitívne, tak prevažovali tie horšie momenty. Myslím si, že si víťazstvo zaslúžil domáci tím. My si berieme jeden bod a to je viac, než sme si zaslúžili.“

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.