Práca

Známy zamestnávateľ v okrese Trenčín: Spoločnosť sa rozrástla o 200 pracovných miest

Spoločnosť patrí medzi najväčších zamestnávateľov v trenčianskom regióne.

Ilustračný obrázok k článku Známy zamestnávateľ v okrese Trenčín: Spoločnosť sa rozrástla o 200 pracovných miest
Zdroj: Vaillant Industrial Slovakia

Zdvojnásobenie rozlohy výrobných priestorov a viac ako 200 nových pracovných miest priniesla expanzia závodu na kotlové moduly spoločnosti Vaillant Industrial Slovakia, s.r.o. v Trenčianskych Stankovciach v Trenčianskom okrese. Nové priestory výrobnej haly za 16 miliónov eur slávnostne otvorili v piatok.

„Rozšírenie závodu je pre nás dôležitou investíciou. Význam nášho výrobného závodu v rámci Vaillant Group rastie a je sprevádzaný zvyšujúcim sa dopytom po našich výrobkoch. Nikdy sme nečerpali eurofondy ani daňové úľavy od štátu," povedal riaditeľ spoločnosti Vaillant Industrial Radovan Prístavok s tým, že do projektu investoval finančné prostriedky priamo koncern Vaillant Group.

Spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia patrí medzi najväčších zamestnávateľov v trenčianskom regióne. Vďaka expanzii závodu sa počet jej zamestnancov vyšplhal na približne 900, dve tretiny z nich pracujú vo výrobe a zvyšok v logistike a v administratíve.

Prípravy na rozšírenie výrobného závodu v Trenčianskych Stankovciach odštartovali začiatkom roka 2016. Pred rozšírením fabriky mal závod rozlohu viac ako 14.000 metrov štvorcových, vďaka expanzii sa rozšíril o ďalších takmer 14.000. Výsledkom projektu sú okrem novej výrobnej haly aj administratívne priestory s rozlohou viac ako 1000 štvorcových metrov, nová nákladná vrátnica a 17 nových dokovacích rámp. Zväčšila sa plocha jedálne a vznikli nové skladové priestory. Pred závodom sa vybudovalo vyše 60 nových parkovacích miest a nové zástavky autobusov.

Spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia je súčasťou medzinárodnej spoločnosti Vaillant Group, ktorého centrála sídli v nemeckom Remscheide. Vyrába a montuje vnútorné časti kotlov, tzv. moduly. „Ročne vyrobíme v našom závode viac ako štyri milióny modulov, z ktorých približne 99 % vyvážame do zahraničia a iba jedno % z celej produkcie závodu ostáva na slovenskom trhu. Kúsok Trenčína tak nájdeme takmer v každom závesnom kotle spoločnosti Vaillant," doplnil Prístavok.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie