Dukla doma nezaváhala: V predposlednom kole porazila Nitru, FOTO

Záver pracovného týždňa patril predposlednému kolu základnej časti najvyššej súťaže. Na trenčiansky ľad pricestovala Nitra.

Ilustračný obrázok k článku Dukla doma nezaváhala: V predposlednom kole porazila Nitru, FOTO
10
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase predposledného 43. kola Tipos Extraligy nad HK Nitra 4:2. Domáci figurujú na deviatej priečke tabuľky o bod za Popradom. Nitra je desiata a v záverečnom kole sa pobije o poslednú postupovú priečku v priamom súboji s jedenástym Liptovským Mikulášom, ktorý prekvapujúco vyhral doma nad Slovanom Bratislava 3:1.

Nitrania si v úvode zahrali presilovku 5 na 3, no šancu nevyužili a potom doplatili na vlastnú nedisciplinovanosť.

V prvej tretine hrali až dvakrát v oslabení o dvoch hráčov, čo Trenčania využili. V 6. minúte otvoril skóre Sojčík a v 11. pridal druhý gól Petráš. Nitra nevyužila ani svoju druhú šancu v hre 5 na 3 a krátko po prvej prestávke pykala, keď zvýšil už na 3:0 Tourigny. Ďalšie tri góly padli v presilovkách. Najprv v 49. minúte znížil Baláž, v 54. upravil na 4:1 Čacho a o tri neskôr skorigoval výsledok Lacka.

Prečítajte si tiež

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 6. Sojčík (Šťastný, Flick), 11. Petráš (Čacho, Tourigny), 24. Tourigny, 54. Čacho (Tourigny) – 49. Baláž (Krivošík, Tvrdoň), 56. Lacka (Tvrdoň, Gill). Rozhodovali: Žák, Štefik – Junek, D. Konc ml., vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 3148 divákov.

Trenčín: Honzík – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ozols, Martiška, Kupec – Petráš, Čacho, Dalecký – Thelin, Flick, Drábek – Hudec, Sojčík, Šťastný – Krajčovič, Jakubec, Obdržálek

Nitra: O´Connor – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, A. Sýkora – Elmer, Buncis, Tvrdoň – Čederle, Solenský, Knies