O eurofondy na jasle možno v Trenčianskom kraji požiadať do 10. septembra

Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky vyhlásilo začiatkom júla 2018 prvú výzvu na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu jaslí.

Ilustračný obrázok k článku O eurofondy na jasle možno v Trenčianskom kraji požiadať do 10. septembra
Zdroj: TASR

Na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu jaslí v Trenčianskom samosprávnom kraji je v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu určených z eurofondov 1,4 milióna eur.

Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky (SR) vyhlásilo začiatkom júla 2018 prvú výzvu na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu jaslí. Podľa vedúcej Oddelenia riadenia a koordinácie na Úrade TSK Silvie Kotrhovej sú financie určené pre obecné, mestské a krajské samosprávy, ale i pre neziskové organizácie.

„Pre územie TSK je z európskych peňazí vyčlenených 1,4 milióna eur. Okrem modernizácie a rekonštrukcie už existujúcich jaslí je výzva zameraná aj na budovanie úplne nových zariadení. Podpory sa súčasne dočkajú aj projekty zamerané na zvyšovanie energetickej hospodárnosti budov jednotlivých jaslí," priblížila Kotrhová.

Ako dodala, žiadosti o nenávratný finančný príspevok budú posudzovať dvojkolovo, žiadatelia musia najskôr predložiť formulár projektového zámeru na TSK na Odbor sprostredkova­teľského orgánu pre IROP.

„Následne TSK projektový zámer posúdi a vydá žiadateľovi hodnotiacu správu s pozitívnym alebo negatívnym hodnotením. Táto správa je zároveň jednou z povinných príloh žiadostí o príspevok," doplnila Kotrhová s tým, že záujemcovia svoje žiadosti môžu podávať do 10. septembra 2018.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame