Rôzne

Handlová sa má na čo tešiť: Mestom pôjde Mikuláš, rozvoniavať bude kapustnica

Sviatočný čas spríjemní Handlovčanom viacero aktivít. Mesto navštívi svätý Mikuláš, konať sa bude i benefičná kapustnica.

Ilustračný obrázok k článku Handlová sa má na čo tešiť: Mestom pôjde Mikuláš, rozvoniavať bude kapustnica
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Handlovčania o sviatočnú atmosféru neprídu. Mesto pripravilo pre obyvateľov viacero aktivít, chýbať nebude ani benefičná kapustnica či návšteva Mikuláša. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Mikulášov koč

„Mesto navštívi i svätý Mikuláš, ktorý tento rok nezavíta na Námestie baníkov, ale spolu s anjelom a čertom na svojom koči ťahanom koňmi bude rozdávať mikulášsku náladu po meste. Na svoju púť sa vydá 6. decembra od 15.00 hod. spred domu kultúry. Deti ho môžu pozdraviť z okna svojej izby alebo z chodníka,“ uviedla Paulínyová.

Mikulášov polárny koč bude podľa nej pokračovať po uliciach Československej armády, Mostná, Okružná, Morovnianska cesta, Mierové námestie, Lipová, 1. mája, Parková, Cintorínska, Partizánska, SNP a Železničiarska.

Benefičná kapustnica

V Handlovej sa uskutoční i 16. ročník tradičnej benefičnej kapustnice. Konať sa bude 12. decembra a venovaný bude podpore gastroprevádzok na území mesta a handlovskej doliny. Uskutoční sa v prevádzkach na území mesta a obcí Handlovskej doliny v čase ich otváracích hodín, ktoré podľa platných protiepidemických opatrení môžu realizovať výdaj z okienok, respektíve výdaj na terasách upravených v zmysle aktuálnych pokynov hygienikov.

„Kapustnicu si budú môcť obyvatelia ísť zakúpiť a podporiť tak svojho lokálneho podnikateľa v rôznych častiach mesta a obcí. Zoznam, kde bude kapustnica dostupná, bude zverejnený v krátkom čase. Zisk z predaja pôjde na podporu miestnych podnikateľov v oblasti gastronómie,“ doplnila Paulínyová.

Podujatie Handlovská kapustnica je zároveň i spomienkou na bývalého starostu obce Lipník a dlhoročného spoluorganizátora podujatia Ľudovíta Vojtku. Každoročne je výťažok z predaja venovaný na charitatívne účely.

Náhrada za trhy

Na Námestí baníkov sa tento rok nebudú konať vianočné trhy, mesto chce preto organizovať „Šimeľčaj“. „Handmade výrobcovia, ktorí mali stánky na námestí, budú po dohovore s podnikateľskými subjektmi svoje produkty môcť prezentovať tam, kde bude výdaj kapustníc v rámci podujatia Handlovská kapustnica 12. decembra, čím dotvoria vianočnú atmosféru,“ ozrejmila hovorkyňa.

Tento rok mesto už po druhý raz podľa nej plánuje organizovať i bezplatný výdaj teplého čaju „Šimeľčaju“ úradníkmi zo stánku na námestí. „Aktuálne čakáme na stanovisko Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prievidzi so sídlom v Bojniciach, ktorý určí podmienky jeho konania, respektíve ho povolí,“ dodala.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM