Futbal

Slávny bratislavský klub bude farmou AS Trenčín: Pomôcť to má obom stranám

Treťoligový Inter Bratislava bude v tejto sezóne farmou AS Trenčín. Za žlto-čiernych nastúpili už aj prví trenčianski hráči.

Ilustračný obrázok k článku Slávny bratislavský klub bude farmou AS Trenčín: Pomôcť to má obom stranám
Zdroj: TASR

Účastník tretej najvyššej súťaže Inter Bratislava bude v aktuálnom ročníku vystupovať ako farma AS Trenčín. Toto partnerstvo prináša systém striedavého štartu pre hráčov spod Čákovho hradu v žlto-čiernych farbách. V každom súťažnom kole môžu piati hráči z kádra fortunaligového mužstva AS nastúpiť v drese treťoligového tímu z Bratislavy.

„Klub AS Trenčín pokračuje v úzkej športovej spolupráci s Interom Bratislava. Hráči, ktorí nebudú dostatočne vyťažení, získajú potrebnú zápasovú prax v tretej lige. Už dávnejšie sme deklarovali, že značka Inter patrí vyššie, ako sa pohybuje v posledných rokoch. Po minuloročnom páde z druhej ligy sa chce hneď v tomto ročníku vrátiť do druhej ligy a my tomu chceme pomôcť. Sme presvedčení, že spolupráca bude prospešná pre obe strany,“ uviedol AS Trenčín v stanovisku na svojej webstránke.

FK Inter Bratislava vstúpil do súťaže počas víkendu na ihrisku FK Slovan Ivanka pri Dunaji. Z kádra AS Trenčín bolo v tomto stretnutí k dispozícii kvarteto Jakub Kadák, Jovan Pavlovič, Mohammed Lamine a Lenny Buyl.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie