Lenka Merava Hokej

Trenčín prerušil sedem zápasové "prekliatie" proti Martinu

V úvodnej tretine boli aktívnejší a pohyblivejší domáci, ktorým sa počas 11. min v rozpätí osemnástich sekúnd podarilo získať upokojujúci dvojgólový náskok.

Najskôr Melichárek nekompromisnou strelou zakončil presilovkový závar pred bránkou a vzápätí skóroval po rýchlom útoku aj Gašparovič. Aj po prvej prestávke pokračovala herná prevaha Trenčína. Najskôr síce v 27. min Jabrocký tečom v presilovke strelil kontaktný gól, no domáci odpovedali už po pol minúte, kedy nedôsledne bránený Melichárek využil početnú výhodu. V 30. min strelila prvá trenčianska útočná formácia svoj tretí presilovkový gól v zápase, keď Ölvecký z uhla prekvapil Križana a zvýšil na 4:1. Hostia si udržiavali nádej po Markovičovom precíznom obstrelení brankára, ale prestrelku v druhej tretine zakončil Gašparovič piatym trenčianskym presným zásahom. Úsilie hostí aspoň o skorigovanie stavu v záverečnej časti nebolo úspešné, naopak striedajúci brankár Dzubina musel predviesť pri šanciach Ölveckého a Naurova dva fantastické zákroky, ktorými zabránil už takmer istým gólom. S chuťou hrajúci Trenčín ani na chvíľu nestratil kontrolu nad zápasom a po kvalitnom výkone zaslúžene triumfoval.

Góly: 11. T. Melichárek (Pardavý, Ölvecký), 11. Gašparovič (R. Tvrdoň, Jánoš), 28. T. Melichárek (Ölvecký, Sekeráš), 30. Ölvecký (T. Melichárek, Pardavý), 39. Gašparovič (Jánoš, R. Tvrdoň) – 27. Jabrocký (I. Ďatelinka, M. Beran), 36. Markovič (Themár, Brcko) Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – Bundil, J. Tvrdoň, 2890 divákov

Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný – Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek – Gašparovič, Jánoš, R. Tvrdoň – Jarábek, O. Ďuriš, M. Filo – Naurov, Koložváry, P. Kopecký MHC Mountfield: Križan (41. Dzubina) – A. Novotný, L. Matejka, Velebný, P. Klepáč, Obuch, I. Ďatelinka, od 21. Brcko – Uram, M. Beran, Jabrocký – Appel, Juraj Faith, Macejka – Themár, Važan, Markovič – O. Mikula, Zeliska

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Tento pre nás šesťbodový zápas sme dokázali zvládnuť, preto môžem vyjadriť spokojnosť nielen s výsledkom, ale aj s predvedenou hrou. Predviedli sme výborný výkon, chlapci zápas odohrali s chuťou a ofenzívne naladení. Nebyť súperových brankárov, boli by sme zvíťazili aj vyšším rozdielom, takže mužstvu musím poďakovať. Verím, že takto budeme pokračovať aj v ďalších súbojoch.“

Jaroslav Husár (tréner Martina): „V tomto zápase sme urobili veľmi veľa individuálnych chýb a doplatili sme aj na množstvo vylúčení. O našej prehre rozhodli presilovky súpera, v ktorých sme inkasovali až tri góly. Napriek tomu sme zápas chceli zvrátiť, ale po našich strelených góloch dokázal Trenčín okamžite kontrovať. Jediné, čo ma teší, je skutočnosť, že mužstvo sa nevzdalo a bojovalo až do konca.“