Víťazná šnúra HKM Zvolen je pretrhnutá: Postarali sa o to trenčianski hokejisti

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v 32. kole Tipos extraligy nad HKM Zvolen 3:2 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Víťazná šnúra HKM Zvolen je pretrhnutá: Postarali sa o to trenčianski hokejisti
9
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Stretnutie sa začalo ofenzívne. Druhá formácia Zvolena zavrela Trenčanov vo vlastnom pásme. Mikušovo dvojnásobné zakončenie zneškodnil LaCouvee. Na opačnej strane klziska sa do zakončenia predral Kettunen, no jeho pokus mieril tesne nad bránku. Následne mal hosťujúci tím štvorminútovej presilovky. Hoci zavrel súpera v obrannej tretine, kanadský gólman Dukly neinkasoval.

Napriek väčšej aktivite Trenčanov padol gól do bránky bryndziarov. Chromiakova strela sa v 9. min odrazila od betónu brankára do korčúľ vracajúceho sa Hraška a puk skončil v sieti. Akcie sa striedali na oboch stranách a v 17. minúte domáci šli do dvojgólového vedenia. V presilovej hre v neprehľadnej situácií dostal puk za bránkovú čiaru Paukovček v krkolomnej situácií, no hra pokračovala ďalej. Pri najbližšom prerušení presný zásah potvrdil videorozhodca.

Druhá tretina

Úvod druhej tretiny patril Zvolenčanom. Tí mali v 24. minúte presilovú hru o dvoch hráčov a hneď ich prvé zakončenie skončilo v sieti, keď tvrdý pokus Melancona skončil v sieti. Aktivita bola na zvolenských hokejkách aj naďalej, k čomu prispelo ďalšie vylúčenie v domácich radoch. Veľké šance sa však pred LaCouveem nerodili a čo prešlo, to s prehľadom pochytal domáci gólman.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V závere druhej tretiny sa Trenčín mohol dostať znova do dvojgólového vedenia. Sádecký síce skóroval, no hlavný rozhodca hru prerušil ešte pred jeho zakončením a obral Duklu o presný zásah.

Tretia tretina

Začiatok poslednej tretiny patril zverencom trénera Pardavého, ktorý hrali dve presilové hry po sebe. Dokázali si však vytvoriť iba jednu príležitosť, keď Valachov tvrdý pokus skončila na tele brankára Rahma. Naopak, vyrovnanie prišlo znenazdajky. Po biliardovej akcií na jeden dotyk poslal puk do siete Kelemen. O minútu na to mohli domáci znova viesť. Paukovček si nakorčuľoval medzi kruhy. Jeho pokus Rahm vytesnil. Záverečné minúty rozhodnutie nepriniesli.

V predĺžení rozhodol o extra bode pre Duklu Ackered, ktorý strelou z voleja v presilovej hre prestrelil gólmana Rahma.

Sumár

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

• Góly: 9. Chromiak (E. Švec), 17. Paukovček (Ackered, Hecl), 61. Ackered (Hecl) – 24. Melancon (Nuutinen), 48. Kelemen (J. Mikúš, R. Bondra)
  • Rozhodovali: Baluška, Výleta – Frimmel, Jedlička
  • Vylúčení na 2 min: 5:5
  • Presilovky: 2:1
  • Oslabenia: 0:0
  • bez divákov
  • Trenčín: LaCouvee – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, J.Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, M.Valach – Chromiak, Sojčík, Sádecký – Kukuča
  • Zvolen: Rahm – O.Kotvan, Betker, Melancon, M.Ivan, Kubka, Hraško, D.Ďuriš, Meliško – Kelemen, P.Zuzin, R.Bondra – Nuutinen, J.Mikúš, McPherson – Tibenský, M.Halama, P.Marcinek – Chlepčok, Gubančok, Kolenič

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.