Tlačové správy

Fond pre budúcnosť športu pomôže v hokejovom štarte mladým nádejam v Bánovciach nad Bebravou

Úspešný projekt Fondu pre budúcnosť športu založený stávkovou spoločnosťou Niké na podporu slovenských amatérskych športovcov čoskoro oslávi prvý rok svoje existencie. Za ten čas sa z finančnej dotácie tešilo už vyše 200 jednotlivcov či kolektívov, medzi ktorých Niké rozdala viac ako 400 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Fond pre budúcnosť športu pomôže v hokejovom štarte mladým nádejam v Bánovciach nad Bebravou
3
Galéria
Zdroj: Niké

Finančný grant v podobe 3500 € putuje aj do hokejového klubu Spartak Bánovce nad Bebravou, kde sa venujú výchove mladých hokejistov. Správu o podpore sme oznámili tamojšiemu dlhoročnému mládežníckemu trénerovi Andrejovi Jakubíkovi, ktorý bol veľmi príjemne prekvapený. „Ďakujeme veľmi pekne, takúto pomoc určite veľmi vítame, obzvlášť v súčasnom náročnom období. Fond pre budúcnosť športu je jednou z mála možností na získanie finančnej podpory a dotácia z neho pomôže deťom pri štarte ich hokejovej kariéry.

Vízia vybudovať kvalitnú mládežnícku štruktúru

Klub počas dlhých mesiacov protipandemických opatrení fungoval vo výrazne obmedzenom režime, no okamžite, ako bola možnosť, sa tréneri i hráči vrátili na ľad a začali trénovať po skupinách. „Nedávno u nás prebehla dostavba štadióna a v klube vidíme veľký potenciál na rozvoj. Chceme viesť deti k športu a zdravému životnému štýlu. Našou víziou je vybudovať stabilnú mládežnícku štruktúru a tých najlepších hráčov posúvať do hokejovej akadémie v Trenčíne,“ vysvetľoval smelé plány Andrej Jakubík. „Snažíme sa tiež deťom uľahčiť štart do hokeja, najmä čo sa týka zmiernenia finančného dopadu na ich rodičov. Prostriedky z Fondu preto plánujeme využiť predovšetkým na štartovacie balíky výstroje pre najmenších.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu aj vy!

Patríte medzi predstaviteľov amatérskeho športu? Potom sa môžete o podporu z Fondu pre budúcnosť šprotu uchádzať aj vy. Natočte video, v ktorom sa predstavíte a poviete na čo by ste poskytnuté finančné prostriedky použili. Video nahrajte na stránku www.nikefondusportu.sk, kde sa dozviete viac o tomto projekte. Skúste to a možno budete medzi odmenenými aj vy.

Zdroj: Niké

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Niké
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM