Rôzne

Kotlebovci napadli rozhodnutie trenčianskej samosprávy: Žaloba je na súde

Krajský súd bude rozhodovať o verejnom zhromaždení kotlebovcov v Trenčíne. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Kotlebovci napadli rozhodnutie trenčianskej samosprávy: Žaloba je na súde
Zdroj: TASR

Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) napadla na súde rozhodnutie trenčianskej samosprávy o zakázaní verejného zhromaždenia, ktoré kotlebovci chceli robiť na Mierovom námestí v Trenčíne 17. októbra. O žalobe bude rozhodovať vo štvrtok (26. 9.) Krajský súd v Trenčíne.

Ako informoval hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus, ĽSNS podala žalobu na krajský súd, ktorý o nej musí v zmysle zákona rozhodnúť do troch dní od jej doručenia. Pojednávanie na Krajskom súde v Trenčíne bude vo štvrtok o 10.00 h.

Primátor Trenčína Richard Rybníček podľa vlastných slov na pojednávanie pôjde osobne a chce tam povedať svoj názor na to, prečo nemá byť zhromaždenie v meste, z ktorého vyviezli 1650 Židov a 1305 sa nevrátilo.

„Som presvedčený o tom, že takéto zhromaždenie tu nemá byť a máme plné právo povedať, že kotlebovcov v Trenčíne nechceme,“ zdôraznil Rybníček.

Mesto Trenčín zakázalo ĽSNS verejné zhromaždenie, ktoré chcela strana urobiť 17. októbra na Mierovom námestí v Trenčíne. Účelom zhromaždenia bolo podľa nej „predstavenie skutočnej pravdy o činnosti politickej strany ĽSNS.“

Podľa mesta je účel zhromaždenia v rozpore so zákonom o zhromažďovacom práve. „Práve skutočná činnosť zvolávateľa, ako aj jeho radikálne postoje k národnostným menšinám, niektorým rasám, náboženským vyznaniam alebo sociálnym skupinám obyvateľstva, ktoré sú verejne známe, sú spôsobilé vzbudiť vznik nenávisti a neznášanlivosti,“ uviedlo mesto v rozhodnutí podpísanom primátorom Trenčína Richardom Rybníčkom.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Bude to takto podobne vyzerať v Trenčíne?

Najvyšší súd rozhoduje o rozpustení ĽSNS
20
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie