Rôzne

Ľudia v Trenčianskom kraji si povedali DOSŤ! Nízky záujem o očkovanie

Ani omikronová vlna ľudí nepresvedčila a záujem o vakcináciu klesá. Minimum ľudí si prišlo pre prvú dávku a zrušili termín veľkokapacitného očkovania.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia v Trenčianskom kraji si povedali DOSŤ! Nízky záujem o očkovanie
8
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) zaznamenali v posledných týždňoch pokles záujmu o očkovanie proti novému koronavírusu. Pre nízky záujem o vakcináciu sa počas najbližšieho víkendu (12. – 13. 2.) vo veľkokapacitnom očkovacom centre na trenčianskom výstavisku Expo Center očkovať nebude.

Len päť na prvú

Ako informovala hovorkyňa TSK Lenka Kukučková, kraj momentálne prevádzkuje jedno veľkokapacitné krajské očkovacie centrum v Trenčíne. „V posledných týždňoch bolo v prevádzke počas víkendových dní, uplynulý víkend už len v sobotu 5. februára, keď bolo podaných 110 dávok vakcín Comirnaty od spoločností Pfizer/BioNTech, z toho prvá dávka piatim osobám, druhá dávka 24 osobám a tretia dávka 81 osobám,“ uviedla Kukučková.

Ako dodala, od otvorenia prevádzky veľkokapacitných očkovacích centier zriadených TSK v Trenčíne a Prievidzi bolo celkovo podaných 118 838 dávok vakcíny. V poslednom období bol najvyšší záujem najmä o tretiu dávku. V TSK tretiu dávku dostalo už viac ako 142 380 obyvateľov.

Viac správ zo Slovenska

Možnosti očkovania

„TSK má v zriaďovateľskej pôsobnosti tri nemocnice (Považská Bystrica, Bojnice, Myjava). Každá z nich disponuje vakcinačnou ambulanciou, kde sa občania môžu dať zaočkovať. Okrem toho kraj v spolupráci s bojnickou nemocnicou a mestom Prievidza rozšíril očkovaciu sieť aj o mobilné očkovacie centrum v OC Korzo Prievidza. Určené je najmä pre záujemcov so zníženou dostupnosťou očkovania, ktorí sa nemôžu registrovať na vakcináciu on-line alebo dlho čakajú vo vakcinačnej čakárni,“ doplnila hovorkyňa.

V rámci TSK sa podľa nej občania môžu okrem krajských nemocníc dať zaočkovať vo fakultnej nemocnici a v dvoch poliklinikách v Trenčíne, v nemocniciach v Partizánskom, Ilave a v Bánovciach nad Bebravou a v poliklinike v Dubnici nad Váhom.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM